Reklama

Novinky z Octobank

21. 4. 2021 – | Doba čtení: 2 min

octobank

Je to již několik měsíců, co jsme vás informovali o nově vznikající česko-rumunské nebo spíše rumunsko-české digitální bance Octobank. Podle původních informací již v tuto dobu měla banka běžet a tak jsme se podívali na jejich web, prošli poslední tiskové zprávy a oslovili jejich marketingové oddělení, ať nám vysvětlí, jak to tedy je.

Co jsme vyčetli z webu?

Na webu banky se můžete dočíst spoustu zajímavých informací, ale jestli banka běží, to tam úplně nevyčtete. Každopádně banka nabízí klientům dva plány, Starter a Merchant. Je trochu paradoxní, že Starter toho v sobě obsahuje méně, ale je dražší. Nicméně to se dá lehce vysvětlit tím, že v plánu Merchant může banka generovat příjem za transakce prováděné platebními terminály, protože součástí této nabídky je i platební brána a POS terminál.

Webové stránky jako takové zatím nemají žádný kontaktní formulář, ale můžete jim napsat email, ať už vás zajímá jedna ze dvou nabídek nebo chcete získat nabídku individuální.

Co jsme vyčetli z tisku?

Octobank před několika týdny koupila společnost Earlybase. To je obchodní a marketingová společnost, která má bance výrazněji pomoci s prodejem produktů a služeb. Dříve byla společnost známá pod názvem  Zeyshare Ventures a působí v několika zemích Evropy, přičemž operuje zejména v Bukurešti, Praze, Berlíně a Frankfurtu. Earlybase tým se stane součástí Octobank.

Bogdan Atanasiu, CEO & zakladatel Octobank říká “Jsme rádi, že můžeme oznámit, že jsme převzali společnost Earlybase, což je strategický krok pro posílení naší pozice na evropském trhu.” A my můžeme dodat, že jsme také rádi, jenom je trochu těžké o Earlybase cokoliv najít. Od obchodní a marketingové společnosti bychom určitě očekávali větší digitální stopu. Tak snad se nám do příště podaří získat třeba nějaké informace od jednoho z viceprezidentů Earlybase, pana Františka Dvořáka.

octobank

A co nám prozradili přímo zástupci Octobank?

Diana Petre, vedoucí marketingu Octobank nám potvrdila převzetí Earlybase. Dále nám prozradila, že „Zahájili jsme onboarding společností, které se nám registrovaly do našeho waiting listu.“

Ale hlavně nás informovala o dalším produktu, který chce Octobank nabízet a to je LoansMarket, do kterého se lze dostat přímo z webu Octobank. Diana Petre nám popsala mechanismus, jak tento market má fungovat. Nicméně je to až na pár maličkostí to samé, co se dá dočíst na webu. V podstatě se má jednat o další platformu na bázi holandské aukce. Ať už jste individuální klient nebo firma, měli byste mít možnost zadat informace o půjčce. A po nějakém schvalovacím procesu pak o půjčku mohou soutěžit poskytovatelé půjček – bankovní, úvěrové či další instituce. Co je velmi zajímavé je informace, že „v první fázi bude LoansMarket pro všechny, nemusíte být klientem Octobank; a market bude podporovat různé typy půjček – osobní, na nákup věcí, hypoteční a další“.

Nicméně samotný LoansMarket na webu zatím připomíná nějaký prototyp a nejsme si v tuto chvíli jistí, kdy má začít plně fungovat.


A jaký je náš závěr? Zatím se nedá říct, že bychom Octobank považovali za reálný fintech. Ano, mají web, ale takový web dnes pravděpodobně dokáže vytvořit šikovnější žák osmé třídy základní školy. Ale i tak jim fandíme 🙂

Zdroj: octobanking.com

Další doporučené články

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora