Reklama

Novinky z Revolutu, Monzo a Monese

22. 7. 2020 – | Doba čtení: < 1

monzo

Pojďme se podívat na souhrn novinek ze světa challenger bank. Monzo pokračuje v plánu monetizace svých služeb a zpoplatňuje agregaci účtů z jiných bank. Revolut zatím agreguje zadarmo a nově umožňuje agregování uživatelům i ve Francii. Monese zavádí možnost vkládat na účet hotovost.

Monzo pokračuje ve svých pokusech o monetizaci svých služeb. Chce nastavit poplatek 5 liber měsíčně za používání agregačních funkcionalit. Zdánlivě je to sebevražda, protože podobnou službu všichni ostatní poskytují zadarmo. Nicméně je nutné podotknout, že „zatím“ ji poskytují zadarmo. Multibanking banky stojí dost peněz a kromě zvýšené spokojenosti uživatele a o trochu méně času u konkurence není moc možností, jak by jim mohl přinášet nějaký zisk zpět. Monzo už několik pokusů, jak monetizovat určité služby udělala, ale několikrát také od svých plánů odstoupila, protože je uživatelé nepřijali. Například strategie Revolutu je více rafinovaná a své služby nabízí zdánlivě všem, ale s placeným plánem je zpravidla nabízí s výhodnějšími parametry.

Zdroj: finextra

Revolut oznámil, že spouští multibankingové funkcionality pro klienty z Francie. Půjde agregovat následující banky: Crédit Mutuel, Caisse d’Epargne, Banque Populaire, Crédit Agricole, Société Générale, BNP Paribas and Hello Bank!
Klientů ve Francii má Revolut více než jeden milion a zcela určitě chce svojí pozici v zemi ještě více posílit.

Zdroj: finextra

Další britská challenger banka, která oznámila zajímavou novinku je Monese. Tato banka s pomocí platebního poskytovatele PaySafe umožní dobíjet účty pomocí hotovosti. Banka doposud měla na území Velké Británie přibližně 40 000 míst, kde to bylo možné. Partnerstvím s PaySafe se toto číslo zvedá o dalších 110 000 lokací na evropském kontinentu. Tato služba se jmenuje Paysafecash a bude dostupná také v USA a Kanadě. Nicméně první použití bude ve Francii, takže je pěkně vidět, kam teď britské challenger banky nejvíc cílí.

Zdroj: fintechfutures

Foto: press kit monzo.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce