Reklama

S novou občankou obyvatelé Malediv i zaplatí

20. 10. 2017 – | Doba čtení: < 1

Imigrační oddělení Malediv představilo občanský průkaz, který v sobě kombinuje funkce cestovního pasu, občanského a řidičského průkazu a kartičky zdravotního pojištění a v neposlední řadě s ním občané státu mohou také platit.

Karta odpovídá mezinárodním standardům pro cestovní pasy a jako běžný cestovní pas může být také použita – obsahuje totiž biometrické údaje otisků prstů. Je certifikována jak Maledivskou bankou (Bank of Maledives), tak společností MasterCard, což znamená, že její uživatelé ji budou moci použít také k placení, a to kdekoli na světě.

Mohamed Anwar z maledivského Imigračního oddělení řekl, že „dveře jsou otevřené“ pro vládní útvary i soukromé společnosti, které prostřednictvím karty mohou v budoucnu poskytovat nejrůznější služby.

Kartu je možné použít jako kontaktní i bezkontaktní a je vyrobena z polykarbonátu, materiálu, který vydrží až 10 let, tedy mnohem déle než běžné bankovní karty.

O něco podobného se již v minulosti pokusilo několik zemí z oblasti asijského Pacifiku, a to s různými výsledky. Indonésie měla spustit elektronické občanské průkazy loni v září, projekt ale vinou korupce ztroskotal.

Zdroj: Govinsider.asia

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce