Reklama

Novus, VISA a Railsbank spouští udržitelnou bankovní aplikaci

23. 6. 2021 – | Doba čtení: 2 min

nature
Zdroj: Aaron Burden na Unsplash

Londýnský Novus je start-up, který firmám pomáhá najít potenciál v jejich datech. Nyní se spojil se společnostmi Visa a Railsbank, aby společně spustili novou mobilní aplikaci nebo přesněji řečeno digitální bankovnictví, které odmění uživatele za udržitelné chování při nákupech. Odměna bude formou bodů, které se dají utratit, spořit a sledovat v aplikaci.

Klienti mohou použít body, které vygenerují v aplikaci skrze každodenní nákupy, na podporu řešení problémů jako jsou genderová nerovnost, hlad ve světě a znečištění oceánů. OSN definuje globální udržitelnost v 17 kategoriích (tzv. cílech udržitelnosti) a toto je jedna z prvních aplikací, která se snaží pokrýt více udržitelných cílů najednou. Následně mohou uživatelé sledovat v reálném čase, jak jejich příspěvek pomáhá. Uživatelé také budou moci kompenzovat svou uhlíkovou stopu vypočítanou na základě transakčního chování. To znamená, že si vyberou a podpoří na tzv. marketplace projekt s pozitivním efektem na snížení uhlíkových emisí.

Aplikace obsahuje seznam etických a udržitelných značek, které usnadní přístup k udržitelnému životnímu stylu těm, kteří se o toto téma zajímají. Tyto společnosti byly do programu vybrány právě na základě toho, jakým způsobem deklarují přístup k udržitelnosti v oblastech, ve kterých působí. Cílem aplikace je pomoci uživatelům porozumět dopadům své spotřeby v různých aspektech udržitelnosti a v případě, že existují na jejich nákup udržitelnější alternativy, tak ji tyto alternativy nabídnout.

Jill Docherty, ze společnosti VISA, uvedla: „Digitální platby pomohou spotřebitelům porozumět, změřit a řídit sociální a environmentální dopad jejich každodenních výdajů.“ A dodává: „Jsme nadšeni, že spolupracujeme se společností Novus na zavedení jejich inovativního řešení, které pomůže uvědomělým spotřebitelům použít jejich kupní sílu pro dobrou věc.“

Podle Hristiana Nedyalkova, CEO a spoluzakladatele společnosti Novus, aplikace uživatelům přinese zcela nový a unikátní pohled na bankovnictví ve smyslu ojedinělého uživatelského zážitku, který výrazně zvýší zájmem o sociální i ekologickou udržitelnost.

Aplikace bude spuštěna v létě tohoto roku a aktuálně má zaregistrováno 15 000 potenciálních uživatelů.

Kromě společností VISA a Novus se na aplikaci ještě podílí digitální společnost Railsbank, která má sídlo v Londýně a působí téměř na všech kontinentech. Nicméně nově vznikající aplikace bude pravděpodobně omezena, jak už to u řady fintechových služeb bývá, jen na britské zákazníky.

Zdroj: fintechfutures.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce