Reklama

Nudgg, britský startup pro správu osobních financí

Nově založená společnost chce dát uživatelům k dispozici aplikaci, která jim pomůže „udělat něco navíc“ a ušetřit. Aplikace bude k dispozici prostřednictvím mobilního telefonu i počítače.

2. 3. 2018 – | Doba čtení: < 1

V loňském roce založená společnost nabízí službu, která spoření odměňuje. Stejně jako řada dalších startupů chce i Nudgg dát uživatelům k dispozici aplikaci, která jim pomůže „udělat něco navíc a ušetřit na důležitější věci v životě“.

Nudgg sám sebe nazývá „nestrannou peněžní platformou“, která umožňuje zákazníkům nahlížet na všechny jejich finanční účty z jednoho místa a přímo je tak srovnávat s těmi ostatními. Zákazníkům však nabízí také osvětu a vzdělávání. Produkt startupu bude k dispozici prostřednictvím mobilního telefonu, počítače a také jako aplikace pro operační systémy Android a iOS.

Nudgg si myslí, že na trhu je „velké množství nástrojů – jako například otevřené bankovnictví -, které jsou zákazníkům k dispozici jako součást „přechodu k bezpečné super-pohodlnosti““.

V lednu prostřednictvím Twitteru společnost oznámila, že má v plánu propojit se s API britské „challenger“ banky Monzo.

V současné době Nudgg pracuje v beta verzi a svým zákazníkům dává možnost přihlásit se prostřednictví svého webu ještě před spuštěním, jehož oficiální termín zatím nebyl stanoven.

Startup založili bratři Charlie a Tom Richardsonovi. Zatímco Charlie pracoval pro mnichovský Re a Oakwell Capital a také jako burzovní makléř pro soukromou klientelu Redmayne Bentley, Toma zaměstnávaly společnosti jako MB Capital nebo Investment Management.

Zdroj: Bankingtech

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce