Reklama

Nudgg, britský startup pro správu osobních financí

Nově založená společnost chce dát uživatelům k dispozici aplikaci, která jim pomůže „udělat něco navíc“ a ušetřit. Aplikace bude k dispozici prostřednictvím mobilního telefonu i počítače.

2. 3. 2018 – | Doba čtení: < 1

V loňském roce založená společnost nabízí službu, která spoření odměňuje. Stejně jako řada dalších startupů chce i Nudgg dát uživatelům k dispozici aplikaci, která jim pomůže „udělat něco navíc a ušetřit na důležitější věci v životě“.

Nudgg sám sebe nazývá „nestrannou peněžní platformou“, která umožňuje zákazníkům nahlížet na všechny jejich finanční účty z jednoho místa a přímo je tak srovnávat s těmi ostatními. Zákazníkům však nabízí také osvětu a vzdělávání. Produkt startupu bude k dispozici prostřednictvím mobilního telefonu, počítače a také jako aplikace pro operační systémy Android a iOS.

Nudgg si myslí, že na trhu je „velké množství nástrojů – jako například otevřené bankovnictví -, které jsou zákazníkům k dispozici jako součást „přechodu k bezpečné super-pohodlnosti““.

V lednu prostřednictvím Twitteru společnost oznámila, že má v plánu propojit se s API britské „challenger“ banky Monzo.

V současné době Nudgg pracuje v beta verzi a svým zákazníkům dává možnost přihlásit se prostřednictví svého webu ještě před spuštěním, jehož oficiální termín zatím nebyl stanoven.

Startup založili bratři Charlie a Tom Richardsonovi. Zatímco Charlie pracoval pro mnichovský Re a Oakwell Capital a také jako burzovní makléř pro soukromou klientelu Redmayne Bentley, Toma zaměstnávaly společnosti jako MB Capital nebo Investment Management.

Zdroj: Bankingtech

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce