Reklama

Placení na čerpacích stanicích přes Alexu

8. 9. 2020 – | Doba čtení: < 1

exxon

Řidiči v USA mohou nyní platit palivo u čerpacích stanic jednoduchým hlasovým příkazem díky použití Amazon Alexa.

Funkce je k dispozici na více než 11 500 čerpacích stanic Exxon a Mobil po celých Spojených státech. Hlasový příkaz „Alexo, zaplať za benzín“ je v uživatelském účtu Amazonu nastaven jako výchozí možnost platby.

Proces, který zahrnuje geografickou polohu na stanicích Exxon a Mobil, aktivaci čerpadel, zpracování plateb a tokenizaci plateb, využívá technologii digitálního obchodu od společnosti Fiserv.

Hlasová instrukce funguje na jakémkoli zařízení, které se připojí k aplikaci Alexa, jako je Echo Auto, Echo Buds a různé produkty třetích stran s vestavěnou Alexa aplikací. Funkce bude také fungovat ve vozidlech, která mají Alexu, a na telefonech Android a Apple prostřednictvím aplikace.

„Není třeba používat kartu nebo se dotýkat klávesnice,“ říká Amazon. „S platbami za palivo zajištěnými službou Amazon Pay jsou vaše data více chráněna a vaše nákupy jsou efektivnější.“

Zdroj: finextra.com

Foto: exxonmobil.com

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce