Reklama

Platební karta se čtečkou otisků

28. 7. 2020 – | Doba čtení: < 1

fingerprints biometric card

Platební karty trápí řada bezpečnostních bolístek. Jedním z nich je placení u terminálů bez nutnosti zadávat PIN. Pokud takovou kartu ztratíte, snadno je při placení malé částky zneužitelná. Společnost Thales ovšem přišla s řešením, které nazývají Thales Gemalto biometrická platební karta.

S kartou, která má v sobě nahraný váš otisk prstu již nebude nikdy nutné zadávat PIN. A pro vlastníky POS terminálů je výhodné, že není nutné dělat žádné upgrady, protože veškeré biometrické kontroly jsou prováděny přímo na kartě.

Jedinou komplikací karty s biometrickými prvky je její iniciace. Uživatelé společně s kartou dostanou „chytrou krabičku“ – takové pouzdro, které pomocí jednoduchého postupu umožní zapsat informace o otisku na kartu. Jak už to pak u karet bývá obvyklé, aktivace se dokončí prvním použitím na POS či u ATM.

Referenční data otisku prstu jsou bezpečně uložena přímo na čipu karty a nikdy se neposílají ven tj. ani samotná banka o nich nic neví.

Firem, které tuto vychytávku řeší, je mnohem více. Kromě výše uvedené Thales Group, jde třeba spolupráci biometrické společnosti Fingerprint Cards AB s STMicroelectronics, světovým lídrem v oblasti polovodičů.

A pokud vás, zajímá, kde se taková karta již používá, tak budete asi dost překvapeni, protože úplně první byli na Kypru již před dvěma roky.

Zdroj: thalesgroup, finextra

Foto: fingerprints, thalesgroup

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora