Reklama

Platební karta se čtečkou otisků

28. 7. 2020 – | Doba čtení: < 1

fingerprints biometric card

Platební karty trápí řada bezpečnostních bolístek. Jedním z nich je placení u terminálů bez nutnosti zadávat PIN. Pokud takovou kartu ztratíte, snadno je při placení malé částky zneužitelná. Společnost Thales ovšem přišla s řešením, které nazývají Thales Gemalto biometrická platební karta.

S kartou, která má v sobě nahraný váš otisk prstu již nebude nikdy nutné zadávat PIN. A pro vlastníky POS terminálů je výhodné, že není nutné dělat žádné upgrady, protože veškeré biometrické kontroly jsou prováděny přímo na kartě.

Jedinou komplikací karty s biometrickými prvky je její iniciace. Uživatelé společně s kartou dostanou „chytrou krabičku“ – takové pouzdro, které pomocí jednoduchého postupu umožní zapsat informace o otisku na kartu. Jak už to pak u karet bývá obvyklé, aktivace se dokončí prvním použitím na POS či u ATM.

Referenční data otisku prstu jsou bezpečně uložena přímo na čipu karty a nikdy se neposílají ven tj. ani samotná banka o nich nic neví.

Firem, které tuto vychytávku řeší, je mnohem více. Kromě výše uvedené Thales Group, jde třeba spolupráci biometrické společnosti Fingerprint Cards AB s STMicroelectronics, světovým lídrem v oblasti polovodičů.

A pokud vás, zajímá, kde se taková karta již používá, tak budete asi dost překvapeni, protože úplně první byli na Kypru již před dvěma roky.

Zdroj: thalesgroup, finextra

Foto: fingerprints, thalesgroup

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora