Reklama

Pleo. Inteligentní firemní platební karta. Tohle bude velké!

18. 7. 2016 – | Doba čtení: < 1

Dánský fintech startup Pleo je teprve ve fázi beta testování, ale už se mu podařilo podepsat spolupráci s více než 500 společnostmi. Jak je to možné? Nabízí něco, co se bude líbit každému zaměstnanci, manažerovi i jejich účetnímu, inteligentní firemní platební kartu.
Z tohoto pohledu, to tedy vypadá na velkou inovaci na poli firemních karet za posledních 25 let. Stojí za tím pokročilá technologie umělé inteligence, která vytváří podrobné přehledy výdajů pro každého zaměstnance a zjednodušuje tak firemní administrativu a pomáhá držet firemní náklady na uzdě.
Každý zaměstnanec, který potřebuje utrácet firemní peníze, získá předplacenou MasterCard nebo pouze virtuální kartu pro výdaje online. Limity pro jednotlivé karty si manažer snadno určí v aplikaci. Stejně snadno lze sledovat výdaje jednotlivých podřízených a přidělovat jim rozdílné rozpočty na určité období. To vše je přímo napojeno na firemní účetní systém pro snadné zpracování.
Pleo získalo v roce 2016 cenu Pioneer of the Year, které se účastnilo přes 3000 společností a také bylo oceněno na největší fintech konferenci Money 20/20 jako nejvíce inovativní startup Evropy. Po ukončení testování má být aplikace dostupná nejdříve v Británii a Dánsku.

Zdroj: BusinessInsider

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora