Reklama

Podle N26 do deseti let zanikne 70% bankovních poboček

30. 3. 2020 – | Doba čtení: < 1

trezor

Jak koronavirus nutí více a více bank zavírat svoje pobočky, challenger banky jako N26 rychle reagují na změny a vidí příležitost změnit návyky zákazníků.

“Očekávám, že v příštích deseti letech zanikne 70% bankovních poboček,” říká Georg Hauer, generální ředitel N26 pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

Německá challenger banka očekává, že některé fintechy v době této krize porostou. Tradičně silné země v používání hotovosti – jako je Německo, budou nuceny utrácet pouze prostřednictvím digitálních kanálů.

S doporučením Světové zdravotnické organizace používat bezkontaktní platby, mnoho dalších průmyslových hráčů došlo k závěru, že spotřebitelé od plateb hotovostí přejdou k bezpečným platbám online.

Největší německá banka Deutsche Bank byla jedna z prvních, která uzavřela více než 200 poboček v důsledku koronavirové pandemie.

V N26 věří, že tento posun směrem k mobilnímu bankovnictví, urychlený koronavirem, bude mít do budoucna dlouhodobý vliv.

„Je velmi pravděpodobné, že zákazníci se nevrátí ke svému starému způsobu placení, protože když teď zjistí, že mohou zařídit všechno bez bankovní pobočky – proč by ji chtěli zpátky?“ říká N26 CFO Maximilian Tayenthal.

N26 je 100% cloudová digitální banka, takže nová opatření nejsou z technologického hlediska velký problém.

Problémem byly pro banku její týmy zákaznických služeb. Ty potřebují přístup k citlivým údajům, které banka uchovává a zpracovává ve svých kancelářích v Berlíně, Barceloně, New Yorku, Vídni a Sao Paolu.

Pandemie přinutila banku rozdělit své týmy zákaznické podpory do několika kancelářích po celém Německu, širší Evropě a USA, aby se minimalizovalo riziko, že celý tým půjde do karantény, pokud se jeden ze zaměstnanců nakazí.

Společnost se připravuje na situaci, kdy zákaznická data budou pro zaměstnance přístupná pouze na home office. „Data samotná se nebudou přesouvat, budou pouze přístupná z jiné lokace,“ dodává Georg Hauer.

Zdroj: fintechfutures

Foto od Jason Dent na Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce