Reklama

Podpořit.cz umožní dělat dobré skutky každému. A zdarma.

12. 5. 2021 – | Doba čtení: 2 min

podporit.cz
Zdroj: podporit.cz

Brněnští studenti s projektem Podpořit.cz dokázali spojit dvě zdánlivě odlišné činnosti jakými jsou Online nakupování a konání dobrých skutků. Aktuálně již na dobročinné účely vybrali stovky tisíc korun. Mimo online nakupování je možné na dobročinné příběhy přispět i bankovním převodem nebo platební kartou.

S projektem Podpořit.cz mohou lidé nakupující na internetu jednoduše přispět na dobrou věc a neutratit při tom ani korunu. Vše je možné díky partnerství projektu a obchodů, mezi které patří Aliexpress, MALL, Dr. Max a stovky dalších. Postup je jednoduchý. Na stránkách projektu vyhledáte obchod, kde chcete nakoupit, prokliknete se do něj a tam nakoupíte. Je to podobné jako klasické affiliate linky, jenom takto vydělané peníze jdou na konkrétní dobročinné účely.

Například pokud sháníte knihu, vyberete na webu Podpořit.cz konkrétní knihkupectví a provedete nákup. Obchod část své marže pošle na dobrou věc. Cena nákupu zůstává vždy stejná, ať už přes Podpořit nakoupíte nebo ne. Nicméně zakladatelé fintechu samozřejmě ví, že není úplně reálné, aby lidé vždy zahajovali nákupní proces na jejich webu, a proto přišli i s velmi jednoduchým pomocníkem ve formě doplňku do prohlížeče Google Chrome nebo Opera. Pokud si doplněk nainstalujete, tak od té chvíle můžete nakupovat jako jste byli vždy zvyklí a přece na dobrý skutek nezapomenete.

Doplněk, který studenti vytvořili, uživatele automaticky upozorní, když navštíví jeden z partnerských obchodů, a nabídne tlačítko, po jehož stisknutí automaticky nákupem dojde k provedení příspěvku.

Pro e-shopy je to možnost, jak získat větší návštěvnost a více zákazníků. Pro zákazníky e-shopů jednoduchá varianta, jak přispět na dobrou věc, přičemž neutratí ani korunu navíc.

Princip fungování celého projektu je velmi jednoduchý. Fintechový projekt navázal spolupráci s internetovými obchody, které disponují affiliate programem. Fintech Podpořit pak následně získává za doporučení platícího zákazníka provizi a tu následně věnuje na vybrané účely.

podporit.cz logo

Podpořit.cz si vypůjčil obdobu hesla jiného známého fintechu a opravdu funguje podle principu „lidé pomáhají lidem“. To znamená, že příspěvky jdou konkrétním lidem, kteří pomoc potřebují. Poslední úspěšně zafinancované příběhy si lze prohlédnout přímo na webu fintechu. Tím, jak se celý projekt stal známějším, odpadá nutnost aktivně hledat příjemce této pomoci, protože se do Podpořit hlásí jednotlivci i různé neziskové organizace. Podpořit.cz si ovšem uvědomuje své možnosti a tak podle své filosofie bude i nadále pomáhat spíše menšímu množství lidí z České republiky a Slovenska, ale tito lidé dostanou větší částku, která jim pomůže změnit život k lepšímu.

Zdroj: podpořit.cz a redakce

Další doporučené články

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora