Reklama

Pojišťovna Chubb spouší Global Climate Business Unit

12. 1. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: NASA

Celosvětově působící pojišťovna Chubb oznámila spuštění nové Global Climate Business Unit (GCBU), jejímž cílem je spojit útvary Chubb zabývající se tradičními, alternativními a obnovitelnými energiemi. GCBU se primárně zaměří na společnosti, které působí v oblasti klimatických technologií či agrobyznysu.

Tato nová jednotka bude poskytovat celé spektrum pojistných produktů a služeb podnikům, jež se zabývají vývojem nebo používáním nových technologií a procesů, které pomáhají snižovat závislost na uhlíku. Bude také poskytovat služby v oblasti řízení rizik a při transformacích, jež by měly pomoci těm, kteří se vyrovnávají s dopady způsobenými změnou klimatu. Společně tyto podniky již v roce 2022 vygenerovaly pro Chubb příjmy z pojistného více než 675 milionů dolarů.

„Naše přítomnost v 54 zemích a oblastech nám umožňuje být na špici vývoje nových technologií, včetně AgriTechu v Latinské Americe, elektrických vozidel v Evropě a výroby v Asii, protože každá oblast přispívá k celosvětovému čistému cíli nula a inovuje různými způsoby,“ uvedl Matthew Hardy, vedoucí pojišťovny pro všechny neamerické trhy. S celým spektrem řešení, specializovanými upisovateli a rizikovými inženýry se můžeme přizpůsobit potřebám našich zákazníků, ať jsou jakkoli složité.“

A pokud nevíte, co je AgriTech, tak se jedná o technologie, které zvyšují zemědělskou produktivitu a zefektivňují dodavatelské řetězce v oblasti potravinářství. V poslední době samozřejmě převážně s ohledem na udržitelnost. Za typického zástupce AgriTechu se dnes považují vertikální farmy na pěstování ovoce a zeleniny.

Podobné změny jako v pojišťovně Chubb můžeme v nejbližších letech očekávat i v dalších pojišťovnách. Pravděpodobně se také dočkáme obsazování pozic CSO (Chief Sustainability Officer), který bude na přechod pojišťoven k udržitelnosti dohlížet, jak z pohledu vnitřního fungování, tak z pohledu produktového portfolia. U pojišťoven půjde hlavně o segmentaci zákazníků, kam se podle ESG indexu řadí, a jestli vůbec bude možné konkrétní společnosti pojistit.

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce