Reklama

Pojišťovny se nejvíce obávají klimatické změny, následují rizika spojená s válkou

8. 11. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: matt palmer na unsplash.com

Klimatická krize (i přes geopolitické a energetické dopady ruské invaze na Ukrajinu) nadále zůstává na vrcholu obav pojišťovacích společností.

Ve své každoroční zprávě francouzský pojišťovací gigant AXA SA uvedl, že zatímco geopolitická nestabilita, která se loni umístila na čtvrtém místě, vystoupala na místo druhé, zůstává globální oteplování největší hrozbou pro společnost v následujících pěti až deseti letech, a to již dva roky po sobě.

 „Je jasné, že celková nejistota se nadále zvyšuje,“ řekl na tiskové konferenci zástupce generálního ředitele AXA Frederic de Courtois. A dodal, že současná ekonomická a geopolitická krize vytváří „prostředí vyvolávající úzkost“.

Ruská invaze na Ukrajinu přenesla do popředí rizika spojená s válkou. To plyne i z výsledků průzkumu, kterého se zúčastnilo 4 500 odborníků v oblasti pojišťovnictví z 58 různých zemí. Podle 77 % z nich by mohlo zvýšené napětí vést k nové éře světových válek. Přesto však tato rizika zůstala pro pojistitele druhotným problémem. Ti věří, že přírodní katastrofy v důsledku globálního oteplování (od požárů po povodně) mají potenciál napáchat nesrovnatelně vyšší škody.

V současné době se také u pojistitelů objevují rizika spojená s dodávkami energií. Evropské země nyní pracují na tom, aby si zajistily dostatek energie na zimu poté, co Rusko zastavilo dodávky plynu. Tyto obavy, které v posledních čtyřech letech nepatřily mezi deset největších rizik tohoto odvětví, se nyní vyšplhaly dokonce na čtvrté místo.

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce