Reklama

Pojišťovny se nejvíce obávají klimatické změny, následují rizika spojená s válkou

8. 11. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: matt palmer na unsplash.com

Klimatická krize (i přes geopolitické a energetické dopady ruské invaze na Ukrajinu) nadále zůstává na vrcholu obav pojišťovacích společností.

Ve své každoroční zprávě francouzský pojišťovací gigant AXA SA uvedl, že zatímco geopolitická nestabilita, která se loni umístila na čtvrtém místě, vystoupala na místo druhé, zůstává globální oteplování největší hrozbou pro společnost v následujících pěti až deseti letech, a to již dva roky po sobě.

 „Je jasné, že celková nejistota se nadále zvyšuje,“ řekl na tiskové konferenci zástupce generálního ředitele AXA Frederic de Courtois. A dodal, že současná ekonomická a geopolitická krize vytváří „prostředí vyvolávající úzkost“.

Ruská invaze na Ukrajinu přenesla do popředí rizika spojená s válkou. To plyne i z výsledků průzkumu, kterého se zúčastnilo 4 500 odborníků v oblasti pojišťovnictví z 58 různých zemí. Podle 77 % z nich by mohlo zvýšené napětí vést k nové éře světových válek. Přesto však tato rizika zůstala pro pojistitele druhotným problémem. Ti věří, že přírodní katastrofy v důsledku globálního oteplování (od požárů po povodně) mají potenciál napáchat nesrovnatelně vyšší škody.

V současné době se také u pojistitelů objevují rizika spojená s dodávkami energií. Evropské země nyní pracují na tom, aby si zajistily dostatek energie na zimu poté, co Rusko zastavilo dodávky plynu. Tyto obavy, které v posledních čtyřech letech nepatřily mezi deset největších rizik tohoto odvětví, se nyní vyšplhaly dokonce na čtvrté místo.

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

Investování s pozitivním dopadem a jak se liší od ESG

Investování s pozitivním dopadem a jak se liší od ESG

Investování s pozitivním dopadem je strategie, která usiluje o vytvoření konkrétního pozitivního dopadu nebo výsledku – tedy měřitelného pozitivního sociálního nebo environmentálního...
15. 3. 2023 – Doba čtení: 3 min
Únor 2023 na FintechCowboys

Únor 2023 na FintechCowboys

Nejkratší měsíc je za námi a hlavní událostí světa se staly neidentifikovatelné létající objekty. Už jsme skoro všichni doufali, že konečně...
1. 3. 2023 – Doba čtení: 3 min
Další krok ve vývoji webu 3: regenerativní finance

Další krok ve vývoji webu 3: regenerativní finance

Pojem regenerativních financí neboli „ReFi“ znamená využití finančních trhů k nápravě problémů, které samy tyto trhy vytvořily. Ekonomické systémy postavené na...
15. 2. 2023 – Doba čtení: 4 min
České fintechy v roce 2023

České fintechy v roce 2023

I v letošním roce pokračujeme v mapování české fintechové scény. Na náš přehled jsme přidali dalších pět fintechů. V abecedním pořadí jsou to:...
8. 2. 2023 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce