Reklama

Pojišťovny se nejvíce obávají klimatické změny, následují rizika spojená s válkou

8. 11. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: matt palmer na unsplash.com

Klimatická krize (i přes geopolitické a energetické dopady ruské invaze na Ukrajinu) nadále zůstává na vrcholu obav pojišťovacích společností.

Ve své každoroční zprávě francouzský pojišťovací gigant AXA SA uvedl, že zatímco geopolitická nestabilita, která se loni umístila na čtvrtém místě, vystoupala na místo druhé, zůstává globální oteplování největší hrozbou pro společnost v následujících pěti až deseti letech, a to již dva roky po sobě.

 „Je jasné, že celková nejistota se nadále zvyšuje,“ řekl na tiskové konferenci zástupce generálního ředitele AXA Frederic de Courtois. A dodal, že současná ekonomická a geopolitická krize vytváří „prostředí vyvolávající úzkost“.

Ruská invaze na Ukrajinu přenesla do popředí rizika spojená s válkou. To plyne i z výsledků průzkumu, kterého se zúčastnilo 4 500 odborníků v oblasti pojišťovnictví z 58 různých zemí. Podle 77 % z nich by mohlo zvýšené napětí vést k nové éře světových válek. Přesto však tato rizika zůstala pro pojistitele druhotným problémem. Ti věří, že přírodní katastrofy v důsledku globálního oteplování (od požárů po povodně) mají potenciál napáchat nesrovnatelně vyšší škody.

V současné době se také u pojistitelů objevují rizika spojená s dodávkami energií. Evropské země nyní pracují na tom, aby si zajistily dostatek energie na zimu poté, co Rusko zastavilo dodávky plynu. Tyto obavy, které v posledních čtyřech letech nepatřily mezi deset největších rizik tohoto odvětví, se nyní vyšplhaly dokonce na čtvrté místo.

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

České fintechy 2024 – Q1

České fintechy 2024 – Q1

S novým rokem vám opět přinášíme aktualizaci přehledu českých fintechů a zase jedeme na pozitivní vlně, protože jejich nový počet je...
5. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min
Únor 2024 na FintechCowboys

Únor 2024 na FintechCowboys

Další zimní měsíc s jarními teplotami je za námi, a přestože se jednalo o krátký únor, stihli jsme toho z fintechu zaznamenat víc než...
1. 3. 2024 – Doba čtení: 3 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Prosinec 2023 na FinTechCowboys

Prosinec 2023 na FinTechCowboys

Uplynulý rok se nesl ve znamení regulací a ten nadcházející na tom bude podobně. Pojďme si připomenout novinky, které jsme pro...
2. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce