Reklama

Praha bude žít jeden týden bitcoinem. BTC Prague navštíví i legendy kryptosvěta

30. 5. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Brian Wangenheim na Unsplash

Praha se na začátku června stane mekou všech příznivců bitcoinu. Proběhne zde totiž jedna z největších světových konferencí zaměřených na bitcoin – BTC Prague. Sjedou se na ni světová jména bitcoinové scény. Mezi nimi bude například Michael Saylor, zakladatel firmy s největším počtem bitcoinů na světě, nebo Francouz Saifedean Ammous, jenž je autorem bitcoinového bestselleru The Bitcoin Standard. Současně se v období od 7. do 10. června bude konat také řada akcí v rámci doprovodného programu.

Partnerem BTC Prague je i skupina SatoshiLabs, která stojí za první kryptopeněženkou Trezor a jejíž zakladatelé Marek Palatinus a Pavol Rusnák na konferenci též vystoupí. Samotná konference proběhne 8. až 10. června na výstavišti PVA v Letňanech. Jejími organizátory jsou Martin a Matyáš Kuchařovi.

„Je skvělé, že se někdo v Česku pustil do akce takových rozměrů. Je to důkaz, že Česká republika je opravdu jednou ze zemí, odkud pocházejí ty nejlepší mozky v segmentu kryptoměn a která také dala vzniknout revolučním projektům. I z hlediska potvrzených hostů se jedná o událost světových parametrů a já se těším, až s nimi budeme moci diskutovat o tom, kam kryptosvět a zejména bitcoin směřuje. I proto jsme jako společnost, která dlouhodobě prosazuje myšlenku bitcoinu, s partnerstvím akce neváhali. Upřímně nevím, jakou jinou akci bychom měli podpořit, když ne tuto,“ komentuje Marek Palatinus, CEO a spoluzakladatel SatoshiLabs.

Během tří dnů proběhne více než 140 panelových diskuzí, diskuzních bloků a přednášek. Na
nich se představí přes 130 řečníků ze všech koutů světa. Spolu s nimi ovšem bude probíhat
také veletrh, jehož se zúčastní na 80 společností, které zde odprezentují své produkty,
například hardwarové a softwarové peněženky. Akce se zúčastní také směnárny či firmy
adoptující technologii bitcoinu v různých oblastech i použitích.

Bitcoin pro všechny

Cílem celé akce ovšem není přilákat pouze fanoušky, držitele či investory do bitcoinu a jiných kryptoměn. BTC Prague si klade za cíl ukázat jeho možnosti všem a případným zájemcům bitcoin přiblížit: ať už hovoříme o jeho nákupu, možnostech držení, či využívání. Na své si ale samozřejmě přijdou i dlouholetí bitcoinoví maximalisté a fajnšmekři, kteří se v technologii vyznají a které zajímají otázky protokolu lightning network, inovací v těžbě nebo pokročilá forma on-chain ochrany soukromí.

„Neustálé krachy bank všech velikostí a systematické omezování finančních svobod jednotlivců, které se v poslední době dějí na celém světě, ukazují, jak moc je bitcoin aktuální téma. I proto je důležité, že vznikají podobné iniciativy, ze kterých mohou vzejít nové nápady i řešení. Zároveň věřím, že BTC Prague dokáže vedle dlouholetých bitcoinerů přilákat i potenciální nováčky,“ dodává Pavol Rusnák, druhý ze zakladatelů SatoshiLabs, které na konferenci mimo jiné vyšle desítku svých zástupců, kteří budou hovořit v rámci jednotlivých bloků.

Ceny vstupenek začínají na 9 eurech. Pro zájemce je však k dispozici i tzv. Whale pass za 1 810 eur (v době vydání), který jeho držiteli umožní přístup na networking s těmi největšími osobnostmi ze světa bitcoinu.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce