Reklama

Projekt Promissa zahájil testování tokenizace dlužních úpisů

19. 1. 2024 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: midjourney

BIS Innovation Hub, Švýcarská národní banka a Světová banka zahájily projekt Promissa, jehož cílem je vytvořit platformu pro digitální tokenizované dlužní úpisy.

Cílem iniciativy je otestovat možnosti digitalizace dlužních úpisů, tedy významně změnit způsob, jakým se s nimi celosvětově nakládá. Zlepšením procesů a zvýšením transparentnosti se snaží zvýšit efektivitu nakládání s úpisy. Tato iniciativa je důkazem pokračujícího úsilí globálních finančních subjektů o využití technologií k optimalizaci operací a rozvoji finančního sektoru.

Mezinárodní měnový fond se na celé akci podílí jako pozorovatel. Hlavním cílem je využití DLT (distributed ledgers – zejména tedy blockchain) ke správě dlužních úpisů, aby centrální banky měly ucelený přehled o nesplacených úpisech u mezinárodních finančních institucí a naopak.

Projekt plánuje ukončit testování začátkem roku 2025, aby se zlepšila správa dlužních úpisů mezi členskými státy a mezinárodními bankami prostřednictvím integrace tokenizovaných plateb.

A co vy, kolik máte doma nebo v trezoru cenných papírů v papírové podobě?

Zdroj: finextra.com, bnnbreaking.com

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce