Reklama

První startupová konference na světě ve 3D virtuální realitě

14. 5. 2020 – | Doba čtení: 3 min

we_are_summit

26. a 27. května se uskuteční startupová konference WeAre Summit, za kterou stojí česko-slovenský organizační tým. Na rozdíl od jiných konferencí, které se v současnosti přesunuly do online prostředí, v tomto případě nepůjde jen o živý streaming. WeAre Summit má ambici stát se historicky první startupovou akcí, která se odehraje ve 3D virtuálním prostředí. Účastníci se budou moci volně pohybovat virtuálním světem, konverzovat s ostatními a navštěvovat prezentace renomovaných spíkrů z celého světa. To vše bez použití speciálního zařízení pro virtuální realitu.

„Když začalo být jasné, že s offline konferencemi si budeme muset dát na několik měsíců pohov, vzniklo určité vakuum. Lidé jsou často zavření doma, to ale neznamená, že nepotřebují navazovat kontakty. A ti ze startupového prostředí obzvlášť. Přestože mají stále chuť posouvat svůj byznys dopředu, offline je vypnutý a online streamované konference networking nedokážou doručit. Proto jsme začali přemýšlet o nových cestách uspořádání startupové konference pro řádově tisícovky lidí,“ říká ke zrodu myšlenky spoluzakladatel WeAre Summitu Jan Kříž.

Sázka na 3D virtuální realitu místo streamingu

Pořadatelé WeAre Summitu spojili síly s neziskovou organizací Mozilla, která dosud spíše v ústraní vyvíjela platformu Hubs. Díky tomu proběhne celá akce ve 3D virtuální realitě. Vystupující hosté i účastníci se přitom budou moci připojit bez speciálního vybavení přímo ve svých internetových prohlížečích.

„Bylo by od nás naivní počítat s tím, že každý má doma brýle a ovladače pro virtuální realitu. Od začátku technickou stránku summitu připravujeme tak, aby se lidé mohli připojit a odnést si plnohodnotný zážitek se zařízením, které mají doma,“ říká Jan Kříž a doplňuje: „Náš tým má za sebou roky pořádání akcí, prakticky přes noc jsme se ale museli stát „experty“ na virtuální realitu. Přesto věřím, že i díky spolupráci s Mozillou proběhne všechno hladce. Půjde-li všechno tak, jak očekáváme, lidem bohatě postačí výkon na úrovni běžně dostupných notebooků a připojení k internetu.

Vystoupí Guy Kawasaki a možná i předpokládaný první člověk na Marsu

Originální myšlenka uspořádání startupového summitu ve 3D virtuální realitě si rychle získala příznivce z řad velkých jmen světového byznysu. Jako vůbec první potvrdil svou účast v roli keynote speakera Guy Kawasaki, který zastává funkci chief evangelist ve společnosti Canva a je autorem podcastu Remarkable People.

„Když oslovujete osobnost kalibru Guye Kawasakiho, aby vystoupil na prvním ročníku experimentální akce ve virtuální realitě, kladná odpověď opravdu není jistá. Fakt, že se nám s ním podařilo domluvit jako s vůbec prvním z oslovených, dost podstatně otočil vývoj příprav WeAre Summitu. V týmu zavládla jistota, že jdeme správným směrem, a před dalšími oslovenými osobnostmi i partnery dostala akce punc kredibility,” říká druhý ze spoluzakladatelů Tomáš Cironis.

Mezi dalšími potvrzenými spíkry následovali například Katherine Maher, CEO Wikimedia Foundation, Frank Salzgeber, Head of Innovation v ESA (Evropská vesmírná agentura), nebo populární novinářka Esther Wojcicki. Jednání aktuálně probíhá i s Marcem Randolphem, co-founderem a prvním CEO Netflixu, a ve hře je i Alyssa Carson, očekávaný první člověk na Marsu.

„Když mě pořadatelé WeAre Summitu požádali o účast v roli keynote speakera, viděl jsem to jako příležitost podílet se na boji proti covid-19. Během své prezentace bych se rád podělil o to, jak nám technologie používané ve vesmíru mohou pomoci vyřešit problémy, kterým čelíme na Zemi,“ předesílá Frank Salzgeber z Evropské vesmírné agentury.

Networking ve virtuálním světě

Virtuální realita otevřela pořadatelům nové možnosti, jak WeAre Summit co nejvíce přiblížit konferenci v reálném světě.

„Ze zkušenosti víme, že lidé chodí na startupové akce ze dvou hlavních důvodů. Poslechnout si vystupující a navazovat nové kontakty. Streamování přednášek se v posledních týdnech stalo běžnou praxí. Opravdovou výzvou pro nás proto bylo přenést do onlinu osobní setkávání. Věříme, že díky možnosti volného pohybu ve WeAre světě a vyhrazeným blokům pro networking v rámci programu, se nám to povede,“ uzavírá Jan Kříž.

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce