Reklama

Qonto vybral 23 milionů dolarů, vylepší bankovnictví pro firmy

1. 10. 2018 – | Doba čtení: < 1

Francouzský startup Qonto vybral na svůj fintechový produkt 23 milionů dolarů. Společnost se snaží zlevnit, zrychlit a zefektivnit bankovnictví pro firmy.

Do čela financování se opět postavili stávající investoři Valar Ventures a Alven a zúčastnila se ho také skupina Evropské investiční banky. Qonto chce nahradit profesionální bankovní účet malých společností a pracovníků na volné noze. Pokud se k jeho produktu přihlásí, získají francouzský IBAN, jednu nebo několik debetních karet a možnost posílat nebo dostávat peníze.

Pak už to funguje v postatě jako jakákoli jiná challenger banka. Uživatel si může vytvořit virtuální karty, objednat další karty pro svůj tým, dostávat upozornění v reálném čase nebo si své karty naopak zmrazit. Ve srovnání s tradičními bankami pro podnikatele a jejich časově náročnými procesy je to příjemná změna.

Možné je také synchronizovat transakce s účetnictvím a fakturačními službami nebo umožnit přístup k nim účetním. Prémiové tarify pak umožňují například určit hned několik administrátorů nebo pro účely drahých transakcí vytvořit schvalovací kolečko.

Za pomoci stávajícího kola financování společnost plánuje zdvojnásobit velikost svého týmu a vytvořit svoji vlastní platební infrastrukturu. V současné době je totiž Qonto do značné míry závislé na Treezoru, který pro něj zajišťuje backendové operace. Startup také plánuje expandovat v roce 2019 do Německa, Itálie a Španělska.

Aktuálně má společnost 90 zaměstnanců a 25 tisíc zákazníků a doposud zpracovala transakce v objemu 2 miliard dolarů. Fakt, že stávající fondy rizikového kapitálu investují do startupu opakovaně, mu jen dodává na důvěryhodnosti.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce