Reklama

Qonto vybral 23 milionů dolarů, vylepší bankovnictví pro firmy

1. 10. 2018 – | Doba čtení: < 1

Francouzský startup Qonto vybral na svůj fintechový produkt 23 milionů dolarů. Společnost se snaží zlevnit, zrychlit a zefektivnit bankovnictví pro firmy.

Do čela financování se opět postavili stávající investoři Valar Ventures a Alven a zúčastnila se ho také skupina Evropské investiční banky. Qonto chce nahradit profesionální bankovní účet malých společností a pracovníků na volné noze. Pokud se k jeho produktu přihlásí, získají francouzský IBAN, jednu nebo několik debetních karet a možnost posílat nebo dostávat peníze.

Pak už to funguje v postatě jako jakákoli jiná challenger banka. Uživatel si může vytvořit virtuální karty, objednat další karty pro svůj tým, dostávat upozornění v reálném čase nebo si své karty naopak zmrazit. Ve srovnání s tradičními bankami pro podnikatele a jejich časově náročnými procesy je to příjemná změna.

Možné je také synchronizovat transakce s účetnictvím a fakturačními službami nebo umožnit přístup k nim účetním. Prémiové tarify pak umožňují například určit hned několik administrátorů nebo pro účely drahých transakcí vytvořit schvalovací kolečko.

Za pomoci stávajícího kola financování společnost plánuje zdvojnásobit velikost svého týmu a vytvořit svoji vlastní platební infrastrukturu. V současné době je totiž Qonto do značné míry závislé na Treezoru, který pro něj zajišťuje backendové operace. Startup také plánuje expandovat v roce 2019 do Německa, Itálie a Španělska.

Aktuálně má společnost 90 zaměstnanců a 25 tisíc zákazníků a doposud zpracovala transakce v objemu 2 miliard dolarů. Fakt, že stávající fondy rizikového kapitálu investují do startupu opakovaně, mu jen dodává na důvěryhodnosti.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce