Reklama

Rakousko: platba kryptoměnami na 2500 lokacích

8. 7. 2020 – | Doba čtení: < 1

bitcoin
Zdroj: Pixabay

Více než 2500 rakouských obchodníků bude moci akceptovat kryptoměny jako platební metodu, a to díky užití platformy společnosti A1 – jednoho z největších mobilních operátorů v zemi.

Vzhledem k prohlášení rakouského fintechu Salamantex se totiž stal jeho krypto platební software součástí platformy A1. Obchodníci mohou začít akceptovat Bitcoiny a další kryptoměny (ETH a Dash) jako náhradu platby kartou či hotovostí již během léta 2020.

Salamantex také chválil nedávný postoj země k přechodu na bezhotovostní platební transakce.

„Naším cílem je, aby placení digitálními měnami bylo na pokladně tak snadné a přirozené, jak jsme byli zvyklí u kreditních karet po celá desetiletí. S A1 máme partnera pro zavedení v celém Rakousku, který je stejně jako my přesvědčen o tomto platebním systému budoucnosti a pracuje na tom, aby platby digitálními aktivy byly přístupné široké veřejnosti.“

Software společnosti Salamantex si klade za cíl umožnit zavedení krypto plateb také v okolních zemích.

V roce 2019 začala A1 přijímat kryptoměny jako platbu v sedmi vybraných obchodech v Rakousku. To umožnilo zákazníkům A1 platit za služby pomocí čínských platebních operátorů Alipay a WeChatPay.

Zdroj: cointelegraph.com

Foto: pixabay.com

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce