Reklama

Revolut platí nájem kanceláří v bitcoinech. Jak je to s udržitelností takové platby?

20. 9. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Alesia Kazantceva na Unsplash

Revolut dohodnul se společností WeWork, která poskytuje kancelářské prostory, na pronájmu kanceláří pro 300 zaměstnanců v Dallasu, kde má Revolutu svoji centrálu pro expanzi v USA. Tento pronájem je zajímavý hlavně z toho hlediska, že se bude platit v bitcoinech.

Revolut během pandemie přešel na flexibilní pracovní model a drtivá většina z více než 2000 zaměstnanců si může zvolit, kdy a jak často budou pracovat z domova. Návrat do kanceláří se příliš nekoná, a proto je spolupráce s WeWork, který nabízí moderní kolaborativní prostředí, velmi výhodná. Aktuálně si banka pronajímá pracoviště v Berlíně, Dallasu, Dublinu, Melbourne, Moskvě, Singapuru a New Yorku.

Rhebecka D’Silva, globální vedoucí realitního oddělení Revolutu, říká: „Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat na naší cestě rychlého růstu s inovativním partnerem, jako je WeWork, který nám poskytuje flexibilitu při placení pomocí kryptoměny – technologie, v jejíž budoucnost silně věříme – jak se Revolut rozšiřuje v USA a po celém světě.“

A jestli někdo může namítat, že placení bitcoinem není právě nejvíc udržitelný typ platby, tak na tom samozřejmě něco je. Revolut ovšem uzavřel spolupráci se společností Watershed, která je lídrem oblasti udržitelnosti. Watershed bude pomáhat Revolutu vytvářet udržitelné „změny“ a bude hledat možnosti, jak by Revolut jako společnost snížil svou globální uhlíkovou stopu.

Spolupráce Revolutu a Watershedu začala letos v létě a prvním cílem, který si obě společnosti stanovily je zjištění hodnoty současné uhlíkové stopy, kterou banka generuje. To by se mělo provést do konce roku. Následně vytvoří strategii, jak tuto uhlíkovou stopu snížit v souladu s cíli Pařížské dohody.

Podobné kroky provádí celá řada dalších bank, včetně těch českých. Revolut je ovšem ambiciózní a chce dosáhnout velmi přesného měření své uhlíkové stopy včetně jejího sledování v reálném čase.

Začátkem tohoto roku se společnost Revolut připojila k iniciativě Tech Zero, která sdružuje britské a světové technologické společnosti, které se zavázaly podporovat zelené změny a bojovat proti klimatické krizi prostřednictvím technologií, dat a vědy. Revolut již roky spolupracuje s globálními a místními partnery pro charitu udržitelnosti, jako jsou WWF, Rainforest Alliance a Open Cages, a pomáhá těmto organizacím získávat finanční prostředky prostřednictvím platformy Revolut Donations. K dnešnímu dni zákazníci společnosti Revolut darovali více než 1 milion liber zeleným, udržitelným a klimatickým charitativním organizacím.

Zdroj: tiskové zprávy Revolut, finextra.comfinextra.com

Další doporučené články

Květen 2023 na FinTechCowboys

Květen 2023 na FinTechCowboys

Čas rychle letí, květen zmizel kdesi v nenávratnu a venku už se vše chystá na léto. Ale fintechový svět si zatím ještě...
5. 6. 2023 – Doba čtení: 2 min
Banky na celém světě bojují proti kryptu

Banky na celém světě bojují proti kryptu

Minulý měsíc českou kryptoměnovou komunitou rezonovala snaha českých bank vypovídat účty firmám, které obchodují s kryptoměnami, což okamžitě kritizovala Česká kryptoměnová...
25. 5. 2023 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce