Reklama

Revolut přechází trvale na model home office

25. 2. 2021 – | Doba čtení: < 1

home office

Revolut se rozhodl přesunout většinu ze svých dvou tisíc zaměstnanců trvale do modelu vzdáleného pracoviště a zahájil přeměnu 70% svých kanceláří na tzv. Rev Labs, tedy sdílená pracoviště pro týmovou práci a výměnu znalostí.

Od konce března 2020 pracují všichni zaměstnanci Revolutu z domova s minimálním ovlivněním služeb společnosti. Během pandemie koronaviru společnost úspěšně odstartovala na třech nových trzích – v USA, Austrálii a Japonsku, a uvedla na trh nové produkty včetně juniorských účtů a obchodování s komoditami po celém světě.

Podle průzkumu společnosti se zaměstnanci adaptovali na tento druh práce bez potíží, u většiny se nezměnila produktivita práce a nedošlo ani k negativnímu ovlivnění týmové spolupráce. Dvě třetiny zaměstnanců nicméně uvedly, že mají zájem o možnost přijít do kanceláře dle svého uvážení kvůli sociálním vazbám a sdílení informací a zkušeností přímo s kolegy.

Nový formát Rev Labs by měl tuto potřebu vykrýt. Poskytne navíc prostor pro kreativní myšlení, brainstorming, školení a týmovou práci a zajistí také tiché zóny a prostor pro externí setkání. V průběhu roku 2021 vzniknou nové Rev Labs kanceláře a stávající se budou na tento model postupně přetvářet.

Zdroj: finextra.com

Foto: od Standsome Worklifestyle na Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce