Reklama

Revolut přechází trvale na model home office

25. 2. 2021 – | Doba čtení: < 1

home office

Revolut se rozhodl přesunout většinu ze svých dvou tisíc zaměstnanců trvale do modelu vzdáleného pracoviště a zahájil přeměnu 70% svých kanceláří na tzv. Rev Labs, tedy sdílená pracoviště pro týmovou práci a výměnu znalostí.

Od konce března 2020 pracují všichni zaměstnanci Revolutu z domova s minimálním ovlivněním služeb společnosti. Během pandemie koronaviru společnost úspěšně odstartovala na třech nových trzích – v USA, Austrálii a Japonsku, a uvedla na trh nové produkty včetně juniorských účtů a obchodování s komoditami po celém světě.

Podle průzkumu společnosti se zaměstnanci adaptovali na tento druh práce bez potíží, u většiny se nezměnila produktivita práce a nedošlo ani k negativnímu ovlivnění týmové spolupráce. Dvě třetiny zaměstnanců nicméně uvedly, že mají zájem o možnost přijít do kanceláře dle svého uvážení kvůli sociálním vazbám a sdílení informací a zkušeností přímo s kolegy.

Nový formát Rev Labs by měl tuto potřebu vykrýt. Poskytne navíc prostor pro kreativní myšlení, brainstorming, školení a týmovou práci a zajistí také tiché zóny a prostor pro externí setkání. V průběhu roku 2021 vzniknou nové Rev Labs kanceláře a stávající se budou na tento model postupně přetvářet.

Zdroj: finextra.com

Foto: od Standsome Worklifestyle na Unsplash

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce