Reklama

Revolut spouští cestovní pojištění založené na geolokaci

18. 1. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Fintechový startup Revolut spouští mezinárodní zdravotní pojištění. Uživatelé si je mohou zřídit prostřednictvím aplikace společnosti, a to už za 1 libru denně.

Nejlepší na tom celém je, že pojištění si zákazníci mohou na počátku jednou jedinkrát nastavit a pak jej úplně pustit z hlavy. Za použití údajů o poloze z jejich zařízení totiž Revolut pojistné krytí automaticky zapne a zase vypne.

Výchozí krytí zdravotního a zubního pojištění stojí 1 libru denně. K němu je možné přidat zimní sporty, a dokonce i pojištění rodiny a přátel. Jsou-li uživatelé často na cestách a v zahraničí tráví týdny či měsíce, Revolut jejich pojištění po určité době ukončí. Variantou je zaplatit si už předem roční pojistku.

Revolut se ovšem nestává pojišťovací společností. Stejně jako v případě svého produktu pojištění mobilních zařízení startup i v tomto případě spolupracuje s třetími stranami. Tentokrát je za produkt cestovního pojištění zodpovědná společnost Thomas Cook Money. Za zmínku také stojí, že produkt Revolut Premium už v sobě toto pojištění zahrnuje.

Cestovní pojištění v aplikaci Revolut Premium

Pořád ještě není jasné, jestli bude Revolut v pravidelných intervalech požadovat zákazníkovu polohu, pokud bude jeho aplikace v pozadí, nebo jestli ji bude získávat pouze tehdy, když si aplikaci uživatel otevře.

Revolut pomalu buduje pojišťovací centrum, ze kterého bude spravovat všechny požadavky ohledně pojištění, a to prostřednictvím své aplikace. To je chytrý krok: i když si Revolut ukrojí kousek z uživatelových peněz, ten si ani neuvědomí, že vlastně utrácí – své platební údaje totiž nemusí nikam zadávat.

Startup spouští nové funkce jednu za druhou. Jeho služba je tak v současné době už mnohem více než jen základní předplacenou MasterCard s funkcí výměny zahraničních měn. Jeho uživatelé dnes už mohou prostřednictvím Revolut aplikace obchodovat s kryptoměnami, přijímat platby na svúj vlastní IBAN a další. Revolut se tak stává dobrou alternativou tradičních bank a pokud chcete vedět víc čtěte naši nejnovější recenzi.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce