Reklama

Revolut spustí obchodování s akciemi bez poplatků

Revout spustí sdílenou obchodovací platformu bez provize a umožní tak každému bez rozdílu investovat do zalistovaných společností, aniž by to stálo spoustu peněz na poplatcích.

10. 6. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Revolut je tak trochu zvláštní. Objevil se ve stejný okamžik jako zbytek britských challengerbank (například Monzo nebo Starling Bank), ale nabral úplně jiný směr. Na rozdíl od svých největších rivalů se Revolut pustil hned do několika věcí současně.

Revolut, úvodní stránka projektu

Kromě své aktuální nabídky účtů zajišťuje také levné mezinárodní převody peněz a své uživatele nechává nakupovat a prodávat kryptoměny. Ke všemu tomu teď společnost spouští sdílenou obchodovací platformu bez provize a umožňuje tak každému bez rozdílu investovat do zalistovaných společností, aniž by to stálo spoustu peněz na poplatcích.

Revolut chce uživatelům zpřístupnit také nákup dalších instrumentů, jako jsou například fondy obchodované na burze (ETFs – exchange traded funds) nebo opce.

V zásadě se tady snaží okopírovat vzorec, který zajistil na americkém trhu úspěch společnosti Robinhood a pomohl mu tak dostat se do centra Evropy, kde jsou uloženy akcie jeho dvou milionů uživatelů. Revolut zatím nesdělil, od jakého data mohou jeho zákazníci očekávat spuštění nové funkcionality, ale řekl, že na tom „aktivně pracuje“.

Ve svém prohlášení Nik Storonsky, zakladatel a generální ředitel Revolutu, řekl, že společnost vyvolá na investičním trhu stejný rozruch, jaký způsobila v bankovnictví.

„Zprostředkovatelé účtují lidem až 5 liber za obchod a uživatelská rozhraní jsou pro ně často nepraktická, pomalá a matoucí. Bolavá místa jsou zřejmá a prostor pro zlepšení je obrovský,“ říká Storonsky.

Poté, co Revolut uživatelům dovolil poslat jejich těžce vydělané peníze na Divoký západ kryptoměn, dává jen smysl, že jim teď umožní provádět běžnější investice. Navíc tím, že je nechá nakupovat akcie prostřednictvím chytrých telefonů bez toho, aby platili provize nebo zprostředkovatelské poplatky, má potenciál radikálně změnit způsob, jakým běžní lidé investují svoje peníze.

Stejným způsobem, jako si ukládají na konci měsíce 100 liber na svůj spořicí účet, budou je teď moci snadno poslat na akciový trh.

Zdroj: Financial Times

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce