Reklama

Ruská Sberbank a aerolinky S7 chystají prodej letenek za tokeny

9. 9. 2020 – | Doba čtení: < 1

letenka

Ruské podniky pronikají stále více do blockchainu. Sberbank, největší státní banka v Rusku, spolupracuje s významnou ruskou leteckou společností S7 Airlines na zavedení systému prodeje letenek založených na blockchainu.

Nová platforma na prodej letenek umožní firemním klientům okamžitou úhradu prostřednictvím „chytrých kontraktů“ a tokenů.

Podle zprávy místního deníku by měl být nový systém zaveden v září 2020. To by bylo poprvé, co budou v Rusku virtuální tokeny používány k platbě.

Systém se v současné fázi vývoje zaměřuje pouze na firemní klienty . Je založený na blockchainu a má ambici snížit čas k vyřízení z 10 dnů na pouhých 20 sekund. Využívá totiž blockchainovou platformu, která společnostem umožňuje vyvíjet vlastní blockchainové aplikace a vytvářet inteligentní kontrakty. S7 Airlines již umístily svou blockchainovou aplikaci pro prodej letenek na platformu společnosti Sberbank.

Zatím není jasné, jak přesně bude tato „tokenizace“ implementována. Sberbank bude údajně působit jako vlastník platformy a bude převádět peníze na tokeny. Převod se uskuteční pomocí inteligentních smluv a tokeny budou spojeny s účty klientů.

Sberbank i S7 Airlines se v posledních letech zavázaly k rozvoji blockchainu. S7 Airlines již provedla první prodej letenek na světě s podporou blockchainu ve spolupráci s největší ruskou soukromou bankou Alfa-Bank, a to již v roce 2017. Do července 2019 firma prostřednictvím platformy zpracovala platby v hodnotě přes milion dolarů.

Zdroj: cointelegraph.com

Foto: Photo by CardMapr on Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce