Reklama

Ruská Sberbank a aerolinky S7 chystají prodej letenek za tokeny

9. 9. 2020 – | Doba čtení: < 1

letenka

Ruské podniky pronikají stále více do blockchainu. Sberbank, největší státní banka v Rusku, spolupracuje s významnou ruskou leteckou společností S7 Airlines na zavedení systému prodeje letenek založených na blockchainu.

Nová platforma na prodej letenek umožní firemním klientům okamžitou úhradu prostřednictvím „chytrých kontraktů“ a tokenů.

Podle zprávy místního deníku by měl být nový systém zaveden v září 2020. To by bylo poprvé, co budou v Rusku virtuální tokeny používány k platbě.

Systém se v současné fázi vývoje zaměřuje pouze na firemní klienty . Je založený na blockchainu a má ambici snížit čas k vyřízení z 10 dnů na pouhých 20 sekund. Využívá totiž blockchainovou platformu, která společnostem umožňuje vyvíjet vlastní blockchainové aplikace a vytvářet inteligentní kontrakty. S7 Airlines již umístily svou blockchainovou aplikaci pro prodej letenek na platformu společnosti Sberbank.

Zatím není jasné, jak přesně bude tato „tokenizace“ implementována. Sberbank bude údajně působit jako vlastník platformy a bude převádět peníze na tokeny. Převod se uskuteční pomocí inteligentních smluv a tokeny budou spojeny s účty klientů.

Sberbank i S7 Airlines se v posledních letech zavázaly k rozvoji blockchainu. S7 Airlines již provedla první prodej letenek na světě s podporou blockchainu ve spolupráci s největší ruskou soukromou bankou Alfa-Bank, a to již v roce 2017. Do července 2019 firma prostřednictvím platformy zpracovala platby v hodnotě přes milion dolarů.

Zdroj: cointelegraph.com

Foto: Photo by CardMapr on Unsplash

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce