Reklama

SatoshiPay integruje blockchainové platby pro významného evropského vydavatele

4. 2. 2019 – | Doba čtení: < 1

Startup pro mikroplatby SatoshiPay se spojil s největším digitálním vydavatelským domem v Evropě, Axel Springer SE, aby začlenil globální blockchainové platby za jeho obsah.

Britský startup oznámil, že konzumenti mohou za obsah firmy se sídlem v Berlíně platit za použití peněženky SatoshiPay, vystavěné na blockchainové technologii Stellar. Axel Springer vlastní tituly jako Business Insider, Die Welt a Rolling Stone (německou edici). 

SatoshiPay řekl, že od 31. ledna je peněženka začleněna do online produktů Axel Springer a funguje bez jakýchkoli prostředníků, takže platby mohou být od konzumentů jeho obsahu poslány přímo na účet vydavatelství. 

Doktor Valentin Schöndienst, seniorní více-prezident pro nové obchody Axel Springer, prohlásil: „Blockchainové platby mohou významně omezit transakční náklady, a tak umožní zavedení nových peněžních systémů pro obsah.“ 

SatoshiPay řekl, že procesuje platby za použití blockchainu Stellar v různých formách hodnoty včetně euro a dolarových převodů, a to „v rámci vteřin“. 

SatoshiPay, založený v roce 2014, byl až do července 2017 založený na bitcoinové technologii. Pak v listopadu stejného roku začal spolupracovat se Stellar Development Foundation na tom, aby nabídl mikroplatby, které budou „mnohem rychlejší a levnější“. 

V prosinci 2017 se plně propojil se sítí Stellar. V červenci loňského roku, když do něj londýnský krypto-investor Daniel Masters investoval ve financování před první veřejnou nabídkou akcií 566 tisíc liber (ekvivalent 647 829 dolarů), SatoshiPay řekl, že plánuje zalistování na AIM, pod-trhu londýnské burzy. Za rok 2017 Axel Springer SE zaznamenal zisk přes 3,5 miliardy liber (okolo 4 miliard dolarů). Digitální média k těmto tržbám přispívají více než 60 %.

Zdroj: Coindesk

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce