Reklama

SatoshiPay integruje blockchainové platby pro významného evropského vydavatele

4. 2. 2019 – | Doba čtení: < 1

Startup pro mikroplatby SatoshiPay se spojil s největším digitálním vydavatelským domem v Evropě, Axel Springer SE, aby začlenil globální blockchainové platby za jeho obsah.

Britský startup oznámil, že konzumenti mohou za obsah firmy se sídlem v Berlíně platit za použití peněženky SatoshiPay, vystavěné na blockchainové technologii Stellar. Axel Springer vlastní tituly jako Business Insider, Die Welt a Rolling Stone (německou edici). 

SatoshiPay řekl, že od 31. ledna je peněženka začleněna do online produktů Axel Springer a funguje bez jakýchkoli prostředníků, takže platby mohou být od konzumentů jeho obsahu poslány přímo na účet vydavatelství. 

Doktor Valentin Schöndienst, seniorní více-prezident pro nové obchody Axel Springer, prohlásil: „Blockchainové platby mohou významně omezit transakční náklady, a tak umožní zavedení nových peněžních systémů pro obsah.“ 

SatoshiPay řekl, že procesuje platby za použití blockchainu Stellar v různých formách hodnoty včetně euro a dolarových převodů, a to „v rámci vteřin“. 

SatoshiPay, založený v roce 2014, byl až do července 2017 založený na bitcoinové technologii. Pak v listopadu stejného roku začal spolupracovat se Stellar Development Foundation na tom, aby nabídl mikroplatby, které budou „mnohem rychlejší a levnější“. 

V prosinci 2017 se plně propojil se sítí Stellar. V červenci loňského roku, když do něj londýnský krypto-investor Daniel Masters investoval ve financování před první veřejnou nabídkou akcií 566 tisíc liber (ekvivalent 647 829 dolarů), SatoshiPay řekl, že plánuje zalistování na AIM, pod-trhu londýnské burzy. Za rok 2017 Axel Springer SE zaznamenal zisk přes 3,5 miliardy liber (okolo 4 miliard dolarů). Digitální média k těmto tržbám přispívají více než 60 %.

Zdroj: Coindesk

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce