Reklama

Škoda umožní platit za palivo z auta. Spouští službu Pay to Fuel

28. 11. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

Škoda rozšiřuje své digitální služby o Pay to Fuel ve spolupráci s partnerskou organizací Parkopedia, se kterou spolupracuje i na stávající službě Pay to Park. Nová služba Pay to Fuel má zrychlit a zpříjemnit řidičům škodovek placení po tankování – platbu lze provést přímo prostřednictvím infotainment systému vozu a ušetřit tak čas. Tato služba je nyní dostupná v šesti evropských zemích (aktuální seznam viz níže), přičemž v budoucnu se plánuje zahrnutí dalších zemí a čerpacích stanic.

Jak služba funguje? Čerpací stanice, které podporují platbu za pohonné hmoty, jsou uvedeny v navigaci ve vozidle. Po výběru jedné z nich vozidlo při příjezdu automaticky čerpací stanici rozpozná. Řidič otevře aplikaci na displeji vozidla, potvrdí čerpací stanici a zadá číslo pumpy. Po natankování se na obrazovce infotainmentu potvrdí množství paliva a platba se zpracuje debetní nebo kreditní kartou. Služba akceptuje všechny běžné karty. Řidič následně obdrží oznámení o transakci v aplikaci MyŠkoda a na obrazovce vozidla a může odjet.

Kromě aktuálního informačního a zábavního systému Amundsen nebo Columbus s dotykovou obrazovkou (o úhlopříčce 9,2 palce nebo větší) služba vyžaduje aktivní účet Škoda Connect s aktivovanou funkcí Vzdálený přístup (Remote Access). Pomocí aplikace MyŠkoda uživatelé jednou zadají a ověří svou platební kartu. Pay to Fuel je k dispozici pro všechny modelové řady Škoda ICE prodávané na evropských trzích. Služba je poskytována ve spolupráci se společnostmi Parkopedia, Mastercard a německou fintechovou společností ryd.

Různé země, různé sítě, jedna aplikace

Pay to Fuel je aktuálně k dispozici v Belgii, Dánsku, Lucembursku, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Brzy se rozšíří i do Portugalska a Španělska. V plánu je také spuštění služby na českém trhu.

Markus Dohl, viceprezident Sales & Business Development Europe ve společnosti Parkopedia, k nové službě řekl: „Jsme rádi, že rozšiřujeme naše služby se Škoda Auto a poskytujeme řidičům špičkové platby. Řidiči těží z bezproblémového a bezpečného platebního procesu ve všech dostupných službách, k nimž mají přístup přímo prostřednictvím informačního a zábavního systému vozidla, aniž by museli auto opustit, používat mobilní aplikace třetích stran nebo znovu zadávat platební údaje pro každou transakci. Pay to Fuel zjednodušuje proces placení za palivo, takže jde o stejně pohodlnou službu jako stávající Pay to Park, která se od spuštění setkává s velkým ohlasem u zákazníků značky Škoda.“

Jaroslav Pelant, produktový manažer projektu Škoda X, jak se nová digitalizace nazývá, ovšem dodal, že je nyní důležité přesvědčit sítě čerpacích stanic, že jde o výhodnou službu pro obě strany. A to hlavně kvůli tomu, že řidič s touto službou z benzinky odjžídí, aniž by vstoupil do jejích prostor a koupil si případně něco dalšího.

Zdroj: finextra.comskoda-auto.cz

Další doporučené články

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

V nedávné zprávě společnost Elliptic uvedla pět způsobů, jak se umělá inteligence používá k podvodům v oblasti kryptoměn. Přestože je tu umělá...
17. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min
Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce