Skóringový nástroj Nikita od Twista již vyhodnotil žádosti přes miliardu

26. 5. 2016 – | Doba čtení: < 1

Skóringový systém Nikita, který používá společnost Twisto pro skórování svých klientů, již vyhodnotil žádosti přesahující miliardu korun. Nikita je risk engine postavený na metodách strojového učení. Vyhodnocuje kredibilitu zákazníků na základě stovek faktorů, aniž by se musel dotazovat do registrů. Nikita vyhodnocuje parametry napojené na chování žadatele na internetu, jejich nákupní historii, demografické a geografické údaje. Zároveň kombinuje údaje z profilů na sociálních sítích. Kromě společnosti Twisto.cz využívá skóringový systém Nikita i společnost Alza.cz, hodnotí kredibilitu žadatelů o operativní leasing na mobilní telefony iPhone.

Další doporučené články

Redakce

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.