Reklama

Société Générale vítá jedenáct nových startupů v oblasti udržitelnosti ve svém inkubátoru

9. 5. 2023 – | Doba čtení: 2 min

eko

Société Générale, vedoucí společnost v oblasti finančních služeb, oznámila, že do svého programu Global Markets Incubator (GMI) přijala jedenáct nových startupů. Vybrané startupy se zaměřují na vývoj řešení největších problémů finančního odvětví v oblasti ESG, včetně finanční kvantifikace emisí CO2, dopadově zaměřeného investování a financování, tzv. dobrovolných trhů s uhlíkem (VCM) a udržování biodiverzity. Startupy se zúčastní šestiměsíčního programu GMI, který si klade za cíl jim pomoci rychle vyvinout, otestovat a uvést jejich produkty do obchodního prostředí Société Générale.

Hlavním tématem již páté řady GMI je tentokrát udržitelnost. Zvolené startupy byly vybrány z více než 140 uchazečů a zabývají se hledáním řešení v oblasti udržitelných inovací. Program banka zahájila již v roce 2018 s cílem posílit spolupráci začínajících podniků, promísit odborné znalosti a dodat kapitálovým trhům inovativní řešení v rámci své klientské sítě.

Isabelle Millat, vedoucí oddělení udržitelnosti pro globální trhy Société Générale, uvedla:V odvětví globálních trhů jsou inovace klíčové, díky nim můžeme našim klientům neustále nabízet nová řešení přizpůsobená jejich potřebám. Ty se ovšem v kontextu ESG neustále vyvíjejí, a proto je potřeba silného akcelerátoru, který na ně bude schopen reagovat.“

Mezi startupy účastnící se programu GMI patří Aspiration, Emmi, BeZero Carbon, Enmacc, Regrow, Net Purpose, Simpl, Greenscope, YvesBlue, Arboretica a allcolibri. Tyto startupy se zaměřují na různé oblasti udržitelných inovací a Société Générale doufá, že díky tomuto partnerství bude schopna spolupracovat se špičkovými společnostmi, a rozvíjet tak netradiční myšlení na podporu pozitivního dopadu v klíčových oblastech udržitelnosti. Těmito oblastmi jsou:

Finanční kvantifikace uhlíku (Emmi)

Podniková uhlíková stopa je v současné době v centru investičních rozhodnutí. Stále větší počet společností podává zprávy o svých emisích skleníkových plynů a hodnotí svůj podíl na rizicích spojených se změnou klimatu. Údaje jsou často kryptické, nestandardizované nebo neúplné. Snahou Société Générale je pomoci investorům dělat v tomto odvětví správná rozhodnutí na základě spolehlivých údajů.

Dobrovolné uhlíkové trhy (Aspiration, BeZero Carbon, Enmacc)

Dobrovolný trh s uhlíkem je pro přechod na uhlíkovou neutralitu důležitý, protože nabízí řešení neodstranitelných uhlíkových emisí (například sběr a ukládání uhlíku do půdy), doposud však čelil několika výzvám, jako jsou certifikace, likvidita a cenová transparentnost. Některé projekty tak stále nemají přístup k financování kvůli nepřehlednosti trhu a nízké ochotě investorů riskovat.

Dopadové investice a financování (Purpose, Simpl, Greenscope, YvesBlue, Arboretica, allcolibri)

Hledání pozitivních sociálních a environmentálních dopadů je jádrem rozhodování stále většího počtu investorů, kteří se snaží urychlit zelenou transformaci obchodních společností. Société Générale hodlá využít svých hlubokých znalostí daných odvětví a od této spolupráce si slibuje, že umožní rychlý pokrok v oblasti řízení rizik, analytiky a distribuce, a to ve všech třídách aktiv na kótovaných i soukromých trzích.

Biodiverzita (Regrow)

Přestože závazky uhlíkové neutrality představují velký krok vpřed v dekarbonizaci společnosti, je také důležité mít na paměti velké problémy spojené se zachováním biodiverzity a ekosystémů. Société Générale chce v tomto směru podnikat konkrétní kroky ve prospěch biodiverzity prostřednictvím specializovaných bankovních řešení a snažit se dále rozvíjet svou nabídku inovativních služeb.

Antoine Connault, vedoucí inkubátoru GMI, vysvětluje: „Ať už se jedná o klimatické změny, pozitivní dopady nebo záležitosti související s řízením, program GMI nabízí velmi zajímavou příležitost spolupracovat se špičkovými společnostmi a rozvíjet netradiční myšlení. Věříme, že se nám prostřednictvím programu podaří navázat nová a silná partnerství!“

Zdroje: societegenerale.com, marketsmedia.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Richard Šubrt

Další články autora