Reklama

Société Générale vítá jedenáct nových startupů v oblasti udržitelnosti ve svém inkubátoru

9. 5. 2023 – | Doba čtení: 2 min

eko

Société Générale, vedoucí společnost v oblasti finančních služeb, oznámila, že do svého programu Global Markets Incubator (GMI) přijala jedenáct nových startupů. Vybrané startupy se zaměřují na vývoj řešení největších problémů finančního odvětví v oblasti ESG, včetně finanční kvantifikace emisí CO2, dopadově zaměřeného investování a financování, tzv. dobrovolných trhů s uhlíkem (VCM) a udržování biodiverzity. Startupy se zúčastní šestiměsíčního programu GMI, který si klade za cíl jim pomoci rychle vyvinout, otestovat a uvést jejich produkty do obchodního prostředí Société Générale.

Hlavním tématem již páté řady GMI je tentokrát udržitelnost. Zvolené startupy byly vybrány z více než 140 uchazečů a zabývají se hledáním řešení v oblasti udržitelných inovací. Program banka zahájila již v roce 2018 s cílem posílit spolupráci začínajících podniků, promísit odborné znalosti a dodat kapitálovým trhům inovativní řešení v rámci své klientské sítě.

Isabelle Millat, vedoucí oddělení udržitelnosti pro globální trhy Société Générale, uvedla:V odvětví globálních trhů jsou inovace klíčové, díky nim můžeme našim klientům neustále nabízet nová řešení přizpůsobená jejich potřebám. Ty se ovšem v kontextu ESG neustále vyvíjejí, a proto je potřeba silného akcelerátoru, který na ně bude schopen reagovat.“

Mezi startupy účastnící se programu GMI patří Aspiration, Emmi, BeZero Carbon, Enmacc, Regrow, Net Purpose, Simpl, Greenscope, YvesBlue, Arboretica a allcolibri. Tyto startupy se zaměřují na různé oblasti udržitelných inovací a Société Générale doufá, že díky tomuto partnerství bude schopna spolupracovat se špičkovými společnostmi, a rozvíjet tak netradiční myšlení na podporu pozitivního dopadu v klíčových oblastech udržitelnosti. Těmito oblastmi jsou:

Finanční kvantifikace uhlíku (Emmi)

Podniková uhlíková stopa je v současné době v centru investičních rozhodnutí. Stále větší počet společností podává zprávy o svých emisích skleníkových plynů a hodnotí svůj podíl na rizicích spojených se změnou klimatu. Údaje jsou často kryptické, nestandardizované nebo neúplné. Snahou Société Générale je pomoci investorům dělat v tomto odvětví správná rozhodnutí na základě spolehlivých údajů.

Dobrovolné uhlíkové trhy (Aspiration, BeZero Carbon, Enmacc)

Dobrovolný trh s uhlíkem je pro přechod na uhlíkovou neutralitu důležitý, protože nabízí řešení neodstranitelných uhlíkových emisí (například sběr a ukládání uhlíku do půdy), doposud však čelil několika výzvám, jako jsou certifikace, likvidita a cenová transparentnost. Některé projekty tak stále nemají přístup k financování kvůli nepřehlednosti trhu a nízké ochotě investorů riskovat.

Dopadové investice a financování (Purpose, Simpl, Greenscope, YvesBlue, Arboretica, allcolibri)

Hledání pozitivních sociálních a environmentálních dopadů je jádrem rozhodování stále většího počtu investorů, kteří se snaží urychlit zelenou transformaci obchodních společností. Société Générale hodlá využít svých hlubokých znalostí daných odvětví a od této spolupráce si slibuje, že umožní rychlý pokrok v oblasti řízení rizik, analytiky a distribuce, a to ve všech třídách aktiv na kótovaných i soukromých trzích.

Biodiverzita (Regrow)

Přestože závazky uhlíkové neutrality představují velký krok vpřed v dekarbonizaci společnosti, je také důležité mít na paměti velké problémy spojené se zachováním biodiverzity a ekosystémů. Société Générale chce v tomto směru podnikat konkrétní kroky ve prospěch biodiverzity prostřednictvím specializovaných bankovních řešení a snažit se dále rozvíjet svou nabídku inovativních služeb.

Antoine Connault, vedoucí inkubátoru GMI, vysvětluje: „Ať už se jedná o klimatické změny, pozitivní dopady nebo záležitosti související s řízením, program GMI nabízí velmi zajímavou příležitost spolupracovat se špičkovými společnostmi a rozvíjet netradiční myšlení. Věříme, že se nám prostřednictvím programu podaří navázat nová a silná partnerství!“

Zdroje: societegenerale.com, marketsmedia.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Richard Šubrt

Další články autora