Reklama

Španělská BBVA nabízí udržitelnou alternativu pro všechny své produkty

20. 4. 2021 – | Doba čtení: 3 min

eko, španělsko
Zdroj: javierAlamo na pixabay

Není to tak dávno, co společnost Deloitte publikovala mezinárodní porovnání digitálních bankovnictví a celou studii s přehledem ovládla trojice bank BBVA ve třech různých zemích (Turecko, Peru a Španělsko). BBVA je skutečně inovačním lídrem a podle nejnovějších zpráv tuto svoji pozici nechce opustit. BBVA splnila svůj závazek nabídnout udržitelnou alternativu pro všechny své produkty ve Španělsku – jak pro jednotlivce, tak pro společnosti.

Definice udržitelných alternativ je sice poměrně složitá a už několikrát jsme byli svědkem, že udržitelné řešení až tak udržitelné ve své podstatě být nemusí (jako když místo uhlí spalujete dřevo, které je dovezené nákladní lodí přes půlku světa), ale nějak se začít musí. Široká škála udržitelných řešení je navržena tak, aby reagovala na rostoucí poptávku společnosti a pomohla zákazníkům přijímat nejlepší finanční rozhodnutí, která také pomáhají životnímu prostředí.

Udržitelné produkty pro jednotlivce

Prvními udržitelnými produkty, které BBVA uvedla na trh, byly již před třemi lety investiční fondy „BBVA Futuro Sostenible“ a „BBVA Bolsa Desarrollo Sostenible“. Oba produkty, které do své investiční filozofie začleňují společensky odpovědná investiční kritéria, umožňují investorovi být aktivním účastníkem přechodu k udržitelnější budoucnosti. Od té doby podobný produkt ve světě začala kopírovat celá řada finančních a fintechových společností.

V roce 2019 banka oznámila spuštění půjčky na ekologická auta. S tímto produktem mohou jednotlivci financovat nákup elektrického nebo hybridního automobilu s emisemi CO2 do 75 g/km.

Po těchto produktech banka koncem roku 2019 představila svůj první individuální penzijní plán řízený sociálně odpovědnými investičními kritérii, tzv. „BBVA Sostenible Moderado ISR“; novou alternativu ke spořícím kanálů pro odchod do důchodu.

BBVA si je vědoma rostoucí poptávky po udržitelných alternativách a v loňském roce oznámila spuštění účinné hypotéky na bydlení určené pro jednotlivce, kteří si chtějí pořídit dům s maximální energetickou účinností. Dne 15. března 2021 vyvrcholila řada produktů úvěrem na energetickou účinnost, jehož hlavním cílem je pomoci zákazníkům financovat výstavbu a vylepšení domů, která snižují jejich dopad na životní prostředí, a zároveň umožňuje ušetřit větší objem energie.

Mezi udržitelné produkty banka zahrnuje i platební karty. Před více než rokem BBVA zintenzivnila svůj závazek k dosažení cílů udržitelného rozvoje OSN uvedením první karty vyrobené z recyklovaného plastu ve Španělsku. Tato průkopnická alternativa, která je vyrobena z materiálů používaných v různých průmyslových odvětvích, jako jsou obaly, tisk, automobily a stavebnictví, bude postupně rozšířena do všech zemí, kde má BBVA zastoupení.

„V BBVA je udržitelnost jedním ze strategických pilířů. Je nezbytnou součástí naší strategie a naší každodenní práce. Nechceme klientům jen nabízet udržitelné produkty a služby – chceme jim pomáhat v jejich novému šetrnému přístupu k životnímu prostředí a poskytnout jim nástroje, znalosti a řešení potřebná k tomu, aby mohli čelit nadcházejícím rokům,“ zdůraznil Paloma Vazquez, vedoucí oddělení maloobchodu s udržitelností ve španělské BBVA.

uhlíková stopa
zdroj: Marcin JozwiakZbynek Burival na Unsplash

Udržitelné produkty a řešení pro firmy

V létě 2019 spustila BBVA řadu developerských úvěrů určených na výstavbu vysoce energeticky účinných domů. O několik měsíců později rozšířila půjčku na automobily šetrné k životnímu prostředí o malé a střední podniky a osoby samostatně výdělečně činné, což jim umožnilo získat elektrické nebo hybridní karty pro jejich profesní činnost.

O rok později BBVA oznámila první půjčku na trhu pro zemědělce a farmáře. Toto řešení pomáhá klientům přeměnit jejich tradiční zemědělskou nebo chovnou farmu na ekologickou.

Velké korporace a korporátní a investiční bankovnictví

A konečně, pro velké mezinárodní podniky a veřejné instituce poskytuje BBVA všechny typy strukturovaných řešení financování – společné produkty, které jsou součástí jejich rozvahových potřeb, jako je vydávání dluhopisů, syndikované půjčky a financování projektů.

BBVA se tak určitě profiluje jako velmi pokroková banka a my doufáme, že se podobné aktivity brzy rozjedou ve velkém i v České republice.

Zdroj: finextra.com

Foto: od javier alamoPixabay

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce