Reklama

Spendee hlídá vaše finance

30. 8. 2016 – | Doba čtení: 3 min

Chytrá peněženka Spendee od českých CLEEVIO bude dnes dalším money trackerem, na který se blíže podíváme. Protože jsme vám nedávno přinesli recenzi na konkurenční Wallet od Budgetbakers, nevyhneme se ani jejich srovnání.

Slogan Spendee říká: „See where your money goes.“ A nelže. Spendee vám pomůže vizualizovat si, za co všechno utrácíte a bude tak přesný, jak poctivě budete každý svůj výdaj do aplikace zaznamenávat.

Co Spendee umí?

Přehled transakcí

Do přehledu se zařazují transakce dle zadaného data. Pohled může být na týden, měsíc, rok, od počátku věků nebo si určíte vlastní rozmezí.

Screenshot_2016-08-11-15-55-45
Přehled transakcí

Bilance

V celkovém přehledu bilance vidíte na časové ose rozložení příjmů a výdajů v čase.

Screenshot_2016-08-11-15-56-21
Celkový přehled příjmů a výdajů

Graf příjmů

Pro většinu lidí, kteří mají svůj příjem jednou měsíčně, to nebude příliš zajímavý graf – bude zobrazovat jen jednu položku.

Screenshot_2016-08-11-15-56-56
Graf příjmů

Graf výdajů

Tato obrazovka by měla mít největší přidanou hodnotu celé aplikace. Zde byste měli poznat, za co utrácíte nejvíce a v jakém poměru k ostatním vašim výdajům. Na rychlý přehled je to dobré, sofistikované analýzy vašeho utrácení však nečekejte.

Screenshot_2016-08-11-15-57-19
Výdaje

Přehled výdajů v jednotlivých kategoriích

Utratili jste tento týden víc za oblečení nebo za benzín? Stačí se podívat do tohoto přehledu.

Screenshot_2016-08-11-15-58-23
Přehled výdajů

Časová osa výdajů v kategorii

Na časové ose poznáte, v který den v měsíci máte největší tendenci utrácet.

Screenshot_2016-08-11-15-59-05
Přehled výdajů v kategorii potraviny

Rozpočty

Vlastně rozpočet, protože ve free verzi máte k dispozici pouze jediný a tím se praktické využití rozpočtů rovná nule.

Screenshot_2016-08-11-16-00-18
Rozpočty

Free nebo Premium?

Prémiová verze vás vyjde na 2 dolary za měsíc a umožní vám navíc sdílení peněženky s rodinou nebo přáteli, povolí vám mít více než jeden účet a více než jeden rozpočet, jinak se v ničem dalším od free verze neliší.

Závěr

Spendee na první pohled vypadá moc dobře, design je moderní a ovládání jednoduché. Celá aplikace ale nabízí jen ty nejzákladnější funkce. Pokud toužíte po co nejjednodušší aplikaci bez zbytečných funkcí a chcete jen na konci měsíce vidět prostý součet svých výdajů, je Spendee pro vás přesně to pravé.

Pro všechny ostatní doporučuji také českou aplikaci Wallet od Budgetbakers. Umí toho mnohonásobně více. Zatímco Wallet je něco jako švýcarský armádní nůž, ve kterém najdete kromě nože také pilku a nůžky, tak Spendee je otevírací rybička. Na prosté ukrojení chleba naprosto stačí, ale vývrtku a křížový šroubovák u něj nečekejte.

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce