Reklama

Square uvádí na trh fyzickou platební kartu

11. 5. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Společnost Square začíná uvádět na trh fyzickou plastovou kartu, která je určena pro použití spolu se službou Square Cash pro převody peněz. Tento krok by mohl pomoci odlišit službu od konkurence tím, že uživatelům usnadní okamžitě utratit peníze, které transferem obdrží. Minulý týden Square začal rozesílat upozornění některým zákazníkům Square Cash a nabídl jim možnost požádat si o fyzickou debetní kartu Visa napojenou na jejich Square Cash účet.

Protože je přímo propojená se Square Cash, fyzická karta umožňuje uživatelům okamžitě použít jejich finance u obchodníků. Podobné služby přitom většinou vyžadují, aby uživatelé jeden den vyčkali, než se aktuální zůstatky promítnou do jejich bankovních účtů, nebo – přejí-li si okamžitý převod – zaplatili poplatek ve výši 1 % z transakce.

Minulý rok Square Cash uvedl virtuální předplacenou kartu, která nabízí podobnou funkci, ale vyžaduje propojení s Apple Pay. Nová plastová karta umožňuje, aby byly peníze ze Square Cash utraceny okamžitě i u obchodníků, kteří Apple Pay neakceptují, nebo těmi uživateli, kteří nemají iPhone.

Kromě toho, že zákazníkům usnadní používání jejich Square Cash peněz, budou z ní mít prospěch také uživatelé Square z řad malých obchodníků, řekl Ben Jackson z poradenské skupiny Mercator.

„Uživatel Square, který provozuje malý byznys, může vidět kartu jako cestu k použití peněz, které utrží, pro další rozvoj svého podnikání,“ – především jestliže Square začlení také funkci sledování výdajů, řekl Jackson.

Plastová karta dává Square příležitost nastolit silnou symbiózu tím, že motivuje uživatele k utrácení prostředků ze Square Cash u obchodníků, kteří používají čtečku mobilních karet Square, což společnosti umožní vydělávat na obou stranách, jež se transakce účastní.

Karta také pomůže Square prohloubit jeho vztah se zákazníky – což by se mohlo ukázat jako užitečné, pokud se společnost rozhodne rozšířit svoji existující službu půjček malým podnikům o zákaznické půjčky.

Zdroj: Bankingtech.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce