Reklama

Starling Bank je údajně první profitabilní challenger banka v Británii

3. 12. 2020 – | Doba čtení: < 1

starling bank

Starling Bank uvedla, že se stala první challenger bankou v Británii, která se dostala na tzv. bod zlomu. Zveřejnila za říjen 9 milionů liber v příjmech a 800 000 liber zisku. Tento výsledek představuje pro britské neobanky mezník. Bank of England, která je pro nové banky regulátorem, uvedla, že banky, které chtějí uspět na trhu, se musí připravit na značný kapitálový růst.

Společnost Starling, která byla založena CEO Anne Boden v roce 2014 a následně spuštěna v roce 2017, je součástí vedoucí skupiny challenger bank v Británii. Její konkurenti – challenger banka Monzo a fintechový unicorn Revolut, zatím zisky nevykazují. Monzo nedávno vykázala ztrátu ve výši 115 milionů liber a ztráta společnosti Revolut dosáhla v roce 2019 výše 107 milionů liber. Obě banky hlásí vyšší počet zákazníků než Starling – Monzo 4 miliony a Revolut 12 milionů zákazníků.

Anne Boden na svém blogu uvedla: „V říjnu jsme dosáhli bodu zlomu a plně očekáváme, že budeme i nadále ziskoví na základě provozního zisku. Před pěti lety jsem stála před řadou investorů, abych jim nastínila svou vizi nového druhu banky. Dnes mohu s potěšením říci, že se Starling stala první mezi digitálními bankami, která je zisková.“

Starling Bank uvádí, že nashromáždila 1,8 milionu účtů, 4 miliardy liber ve vkladech a půjčila více než 1,5 miliardy liber. V letech 2019 a 2020 bylo otevřeno více než 827 tisíc nových účtů.

Začátkem letošního roku banka spustila online portál pro klienty kvůli rostoucí poptávce zákazníků. Starling Bank vyvinula svou základní bankovní platformu a mobilní aplikace od nuly tzv. in-house. Její systémy běží v cloudu, pomocí Amazon Web Services (AWS) a Google Cloud Platform (GCP). Používá GPS pro zpracování karet a Bottomline Technologies pro platební operace.

Zdroj: fintechfutures.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce