Reklama

Starling Bank se poohlíží po Francii a Německu

8. 1. 2019 – | Doba čtení: < 1

S Brexitem na obzoru zakládá britská challenger banka Starling svoji irskou pobočku, která jí umožní vstoupit na evropské trhy; začne s Francií a Německem.

Už dříve ohlášená pobočka ochrání přeshraniční práva banky a umožní jí provozovat její činnost napříč Evropskou unií i v případě takzvaného no-deal, kdy Británie opustí EU v březnu 2019, aniž by existovala dohoda o jejích budoucích vztazích s Unií.

Anne Boden, šéfka Starling, řekla, že před tím, než zamíří na francouzské a německé trhy, je cílem banky expanze v Irsku.

Za účelem uklidnit britské zákazníky, kteří se obávají „nejistoty“ způsobené Brexitem, Boden prozradila, že „dávají dohromady pohotovostní plány, aby zajistili, že běžné poskytování služeb zákazníkům nebude přerušeno“. 

Starling věří v úspěšný rok 2019: chce dosáhnout milionu zákazníků a spustit celou řadu nových produktů a služeb včetně eurových účtů pro britské občany, kreditních karet a rozšířených možností půjček. 

Boden dodala: „Jsem ráda, že jsem neposlouchala ty, kteří mi v roce 2014 říkali, že „Nikdo prostě nezakládá novou banku, to nejde.“ My jsme to udělali a úspěch posledních pěti let ukazuje, že to jde.“

Zdroj: Finextra

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce