Reklama

Startupová příležitost CE-Connector je v plném proudu a nabízí investici až jeden milion eur

27. 5. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: jeremy lapak na unsplash

Startupy, které potřebují kapitál od investorů, mohou získat investici až jeden milion eur díky výzvě CE-Connector. Ta zprostředkovává kapitál od soukromých investorů (tzv. byznys andělů) z celé střední Evropy a investici dodatečně zajistí finanční či nefinanční podporou z veřejného sektoru. Hlásit se můžou i začínající startupy. CE-Connector zároveň rozšiřuje svoji síť investorů, a proto je registrace možná také pro nováčky, kteří chtějí do startupů začít investovat. Výzva CE-Connector je otevřená do začátku června.

Řada začínajících projektů získává kapitál z různých nejistých zdrojů, jako jsou rodinné finance, finanční podpora od přátel nebo rizikový kapitál. Většinou to nestačí, proto výzva CE-Connector pomáhá propojovat nadějné startupy a investory a snaží se rozšířit model společného investování z veřejného a soukromého sektoru do zemí střední Evropy.

„Jedná se o mezinárodní program, na kterém spolupracujeme s Polskem, Chorvatskem, Maďarskem, Slovinskem, Německem. Máme v síti asi 70 investorů z 6 zemí střední Evropy a naším cílem je pomoci získat investici pro zajímavé startupy, jak od nás z ČR, tak i dalších zemí,“ říká Michal Štefan, vedoucí implementace a komunikace projektů ze společnosti DEX Innovation Centre (DEX IC), který má s podporou a akcelerací startupů desetileté zkušenosti z celé Evropy.

CE-Connector skautuje vhodné startupy, pomáhá jim se lépe prezentovat a připravit se na jednání s investory. Po získání investice pomáhá i v další fázi – obchodně se rozvíjet směrem do zemí střední Evropy. V pilotní fázi výzva CE-Connector míří na obory IT a softwarové služby, udržitelnou energetiku, dopravu, strojní inženýrství, zdravotnictví, zdraví a výživu nebo smart cities. CE-Connector pomohl v uplynulých měsících a týdnech získat investory celkem sedmi startupům z Německa, Maďarska a Slovinska. Patří mezi ně například EqualTo, Ninetailed, Tilo Tech, YourParking a další.

Možnosti pro české startupy

Do výzvy CE-Connector se již přihlásilo i 31 českých startupů. Jedním z nich je společnost Nullspaces z Liberce. Firmu založili tři experti na smíšenou realitu a strojové učení. Konkrétně firma pomáhá průmyslovým podnikům předcházet chybám ve výrobě pomocí počítačové vizualizace a analýzy big data.

„V ČR na investici ze CE-Connectoru teprve čekáme. Z minulých jednání v loňském roce se žádná z investic neuskutečnila. Zda letos některý z českých startupů získá svého investora, se ukáže v příštích týdnech,“ vysvětluje Michal Štefan z DEX IC.

Středoevropská výzva CE-Connector hledá startupy, které mají sídlo v ČR, jsou v rané fázi vývoje, hledají investici v rozmezí 75 000 až 1 000 000 eur a zabývají se zdravotnictvím, IT a telekomunikací či strojním inženýrstvím. Startupy se stále mohou registrovat zde: http://ceconnector.eu/startups

Je možné začít i investovat

Výzva CE-Connector je otevřená také investorům. Aktuálně se jako andělský investor za Českou republiku do CE-Connector přihlásilo 26 zájemců, což je nejvíce ze všech zemí.

„Investování podnikatelských andělů není pro každého, ale kdo má hluboké podnikatelské zkušenosti, zájem se o ně podělit a nějaký kapitál, který je ochoten riskovat, může o tom uvažovat. Prvním snadným krokem je spojit se s Českou asociací podnikatelských andělů a vstoupit do některého z klubů andělských investorů, například do DepoVentures, nebo zapojit se do projektu, jako je CE-Connector,“ říká Petr Skrla z Czech Business Angels Association (CBAA). Pokud byste měli zájem stát se byznys andělem, je možné se zaregistrovat zde: http://ceconnector.eu/businessangels

Setkání startupů a andělských investorů

14. června se koná virtuální workshop v rámci třetího CE-Connector Day. Virtuální setkání zástupců startupů a andělských investorů bude věnované edukaci v oblasti investic pro podnikání v rané fázi – a to pro startupy i nováčky, kteří se chtějí stát andělskými investory.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Poslední týdny světem fintechu, přesněji řečeno světem blockchainu, stále rezonuje krach společnosti FTX, který postupně doléhá na další velké hráče...
30. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min
Vocalls získal 20 milionů na zahraniční expanzi

Vocalls získal 20 milionů na zahraniční expanzi

V-Sharp Venture Studio oznámilo dosud nejvyšší investici v rámci svého startupového portfolia. Částku dvacet milionů korun vkládá do společnosti Vocalls, která...
29. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce