Reklama

Stripe získal fintech na ověřování karet – Bouncer

24. 5. 2021 – | Doba čtení: < 1

bouncer
Zdroj: getbouncer.com

Stripe je americký platební gigant, který má hodnotu 95 miliard dolarů. Společnost koupila za nezveřejněnou částku fintech Bouncer a v rámci dohody integruje jeho platformu do svého nástroje na prevenci podvodů, který se jmenuje Radar. Bouncer umožňuje skenování karet a dokladů a je schopen označit kradené karty a podezřelé transakce. Ověřuje, zda je použitá karta legitimní, a tím umožňuje firmám, aby jednoduše zablokovaly vysoce rizikovou transakci až do jejího vyšetření.

Pokud je klientem spuštěná transakce označená za podezřelou, tak místo toho, aby se platba automaticky zablokovala, tak se klient požádá o vyfocení karty. Tato „živá“ fotografie karty se následně vyhodnotí za méně než 400 milisekund. Za zlomek času tedy Bouncer rozhodne, zda je karta kradená nebo ne. Pokud ano, transakce je odmítnuta, a pokud tomu tak není, nákup je schválen. Bouncer ovšem stejný princip umožňuje použít i pro kontrolu dokladů a poskytuje tedy univerzálnější řešení.

Kontrakt zahrnuje technologii i tým. Radar začne používat koupenou technologii skenování a ověřování karet k ujištění, že zákazník k transakci používá svou kartu. Očekává se, že tato vrstva ochrany sníží riziko chybně zablokovaných karet.

Kromě fintechu Bouncer získala společnost Stripe v poslední době také firmu TaxJar a významnou finanční injekci ve výši 600 milionů dolarů. Tím se z ní stala jedna z nejcennějších soukromých společností v Silicon Valley. Společnost funguje ve 43 zemích světa včetně Evropy a plánuje expanzi do Brazílie, Indie, Indonésie a Thajska.

Zdroj: itmunch.com, getbouncer.com, fintechfutures.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce