Reklama

Svědčí covid bankovním inovacím?

18. 9. 2020 – | Doba čtení: < 1

koronavirus

V poslední době proběhlo několik průzkumů, které zjišťují, jaký dopad má současná krize na interní fungování bank z pohledu vývoje produktů a inovací. V dotazníku provedeném ve Velké Británii se objevila zajímavá čísla.

  • Celých 78% bank se podle výsledků průzkumu stává v roce 2020 agilnější. Obecně agilita je jeden z hlavních trendů i v organizacích, které ji dříve neřešily.
  • Asi 72% bank je podle svých slov inovativnější než v předchozím roce.
  • Přibližně 66% společností plánuje snižovat náklady. Ale vzhledem k tomu, že dotazník proběhl ještě před druhou vlnou koronaviru, může být toto číslo reálně ještě větší.
  • Stejné množství, také kolem dvou třetin respondentů, ovšem očekává zvýšení automatizace v reakci na aktuální potřeby a udržení konkurenceschopnosti.
  • A i přes obecné snižování nákladů asi 60% respondentů očekává, že výdaje na technologie se zvýší převážně z důvodu potřeby vyšší digitalizace.

A jak na tom jsou asi banky u nás? Tedy kromě rušení poboček, což je sice přirozený krok, ale s inovacemi nemá mnoho společného.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce