Reklama

Svědčí covid bankovním inovacím?

18. 9. 2020 – | Doba čtení: < 1

koronavirus

V poslední době proběhlo několik průzkumů, které zjišťují, jaký dopad má současná krize na interní fungování bank z pohledu vývoje produktů a inovací. V dotazníku provedeném ve Velké Británii se objevila zajímavá čísla.

  • Celých 78% bank se podle výsledků průzkumu stává v roce 2020 agilnější. Obecně agilita je jeden z hlavních trendů i v organizacích, které ji dříve neřešily.
  • Asi 72% bank je podle svých slov inovativnější než v předchozím roce.
  • Přibližně 66% společností plánuje snižovat náklady. Ale vzhledem k tomu, že dotazník proběhl ještě před druhou vlnou koronaviru, může být toto číslo reálně ještě větší.
  • Stejné množství, také kolem dvou třetin respondentů, ovšem očekává zvýšení automatizace v reakci na aktuální potřeby a udržení konkurenceschopnosti.
  • A i přes obecné snižování nákladů asi 60% respondentů očekává, že výdaje na technologie se zvýší převážně z důvodu potřeby vyšší digitalizace.

A jak na tom jsou asi banky u nás? Tedy kromě rušení poboček, což je sice přirozený krok, ale s inovacemi nemá mnoho společného.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce