Svědčí covid bankovním inovacím?

18. 9. 2020 – | Doba čtení: < 1

koronavirus

V poslední době proběhlo několik průzkumů, které zjišťují, jaký dopad má současná krize na interní fungování bank z pohledu vývoje produktů a inovací. V dotazníku provedeném ve Velké Británii se objevila zajímavá čísla.

  • Celých 78% bank se podle výsledků průzkumu stává v roce 2020 agilnější. Obecně agilita je jeden z hlavních trendů i v organizacích, které ji dříve neřešily.
  • Asi 72% bank je podle svých slov inovativnější než v předchozím roce.
  • Přibližně 66% společností plánuje snižovat náklady. Ale vzhledem k tomu, že dotazník proběhl ještě před druhou vlnou koronaviru, může být toto číslo reálně ještě větší.
  • Stejné množství, také kolem dvou třetin respondentů, ovšem očekává zvýšení automatizace v reakci na aktuální potřeby a udržení konkurenceschopnosti.
  • A i přes obecné snižování nákladů asi 60% respondentů očekává, že výdaje na technologie se zvýší převážně z důvodu potřeby vyšší digitalizace.

A jak na tom jsou asi banky u nás? Tedy kromě rušení poboček, což je sice přirozený krok, ale s inovacemi nemá mnoho společného.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Redakce

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.