Reklama

Švédská banka propustila svého světově proslulého AI asistenta, Amelii

Švédská online banka Nordnet vyhodila svého virtuálního asistenta, Amelii. Amelia, využívaná desítkami velkých firem po celém světě, byla vyvinuta americkou společností IPSoft, zabývající se umělou inteligencí.

12. 7. 2018 – | Doba čtení: < 1

Vedoucí švédská online banka Nordnet se zbavuje Amelie, spolupracovnice založené na umělé inteligenci. Důvodem je podle Dagens Industri (Di) její nedostatečná výkonnost.

Když ji v roce 2017 Nordnet spustil, prvním úkolem Amelie bylo urychlit nabírání nových zákazníků a později zlepšit zákaznickou spokojenost. Nordnet říká, že ani v jednom ale neobstála.

„Zkusili jsme ji v kontaktu se zákazníky a odezva byla dobrá, ale ne ohromující, takže teď v krátkém horizontu dáváme v rámci našeho zaměření se na umělou inteligenci prioritu jiným věcem,“ řekl Peter Dahlgren, generální ředitel Nordnet.

Systém umělé inteligence IPSoft je hodnocen jako nejlepší na světě

Digitální pracovnice Nordnet byla spuštěna prostřednictvím partnerství s americkou technologickou společností IPSoft v roce 2017. Amelia je hodnocena jako jeden z nejlepších systémů umělé inteligence a v současné době ji využívá na 50 velkých společností v odvětvích sahajících od zdravotní péče až po finance.

Podle IPSoft může být Amelia vytrénovaná k rozpoznávání slov a frází ve více než 100 jazycích.

Jiná švédská společnost používající Amelii – s výrazně větším úspěchem – je švédská banka SEB. Loni SEB získala cenu AI odvětví, a to za svoji práci na vylepšení jak externích, tak interních operací prostřednictvím Amelie.

Na svých webových stránkách IPSoft tvrdí, že Amelia od svých partnerů vyžaduje rozsáhlý trénink. V případě, že na hlase založený asistent „není schopen problém vyřešit, předá úkol svému lidskému kolegovi“ a pak jej pozoruje a učí se od něj.

Pokud jde o Nordnet, Amelia si s ním dobře nesedla. Generální ředitel Nordnet, Peter Dahlgren, podotkl, že společnost nebyla s IPSoft přímo nespokojena, ale že teď zaměří svoje úsilí na jiné oblasti. Jednou z nich je odhadování zákaznického chování a preferencí prostřednictvím umělé inteligence: Nordnet aktuálně pracuje na Netflixem inspirované službě, která by mohla zákazníkům nabízet akcie ke koupi, a to v závislosti na jejich předchozích obchodech.

Zdroj: BusinesInsider

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce