Reklama

Švýcarská banka nabízí podnikatelské účty fintechovým společnostem, jejichž byznys je spojený s blockchainem.

Hypothekarbank Lenzburg se stala první bankou ve Švýcarsku, která nabídla podnikatelské účty blockchainovým a kryptoměnovým společnostem.

11. 6. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Falcon Private Bank přišla loni se službami správy kryptoaktiv, generální ředitelka Hypothekarbank Lenzburg, Marianne Wildi, ale potvrdila, že jsou první bankou v zemi, která otevírá podnikatelské účty fintechovým společnostem, jejichž byznys je spojený s blockchainem nebo kryptoměnami.

„Pro banku, která se nastavila technologicky a která usiluje o strategii spolupráce na poli fintechu, je společná práce s mladým sektorem krypto a blockchainových firem ve Švýcarsku také otázkou důvěryhodnosti.“, řekla Marianne Wildi

Wildi dále poznamenala, že si byla vědoma „problému praní špinavých peněz v oblasti kryptospolečností i ICP (Initial Coin Offerings – ICOs)“. Banka údajně „velmi dobře“ prozkoumala relevantní riziko a problémy s dodržováním pravidel a ještě k tomu informovala Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem (Swiss Financial Market Supervisory Authority – FINMA), a to ještě předtím, než se pro spolupráci s kryptostartupy rozhodla.

Marianne Wildi, generální ředitelka Hypothekarbank Lenzburg

Podle Wildi je Hypothekarbank Lenzburg, co se týče nových zákazníků, velmi vybíravá a v poslední době přijala jen dvě nové společnosti z kryptoprůmyslu. Ještě před tím, než nového klienta akceptuje, totiž provede banka jeho přísnou hloubkovou kontrolu.

Švýcarský kanton Zug se stal globálním centrem kryptoměnového průmyslu a přijal přezdívku „Krypro Valley“ („Kryptoměnové údolí“). Navzdory přívalu kryptopodniků , restriktivní politika bank vůči kryptospolečnostem donutila firmy k tomu, aby se po bankovních službách poohlídly v zahraničí.

Banka Frick z Lichtenštejnska například nevidí žádné problémy s dodržováním pravidel nebo rizika, která by jí mohla plynout ze spolupráce se švýcarskými kryptospolečnostmi. V únoru banka uvedla přímé kryptoinvestice a služby takzvaného chladného (neboli offline) ukládání pro Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple a Ethereum.

Lichtenštejnské knížectví se stalo hlavním finančním centrem Evropy a jeho cílem je hrát klíčovou roli také ve fintechovém průmyslu. V březnu vláda uvedla všeobecnou blockchainovou legislativu, která reguluje blockchainové  podnikatelské modely a hlavní blockchainové systémy.

Zdroj: Cointelegraph

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce