Reklama

Švýcarská BBVA chystá investiční účet nové generace, s krypto peněženkou

6. 9. 2021 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Brian Wangenheim na Unsplash

Klienti banky BBVA Switzerland budou mít k dispozici účet, který umožní nákup, ukládání a obchodování s kryptoměnami pomocí digitální bankovního účtu s krypto peněženkou. Účet bude nabízet snadné investování také do tradičnějších investičních nástrojů a bude inspirován portfolii předních světových investorů. Bude k dispozici klientům napříč EU a také v Jižní Americe.

Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) má pobočky v řadě zemí a její bankovnictví v Turecku a Španělsku patří podle hodnocení Deloitte k těm nejinovativnějším. Nyní jejich švýcarská pobočka oznámila vytvoření investičního účtu nové generace. Tento účet bude cílit na klienty, kteří chtějí investovat v inovativních investičních oblastech jako je třeba udržitelné investování a zároveň v krypto oblastech. To jsou na první pohled protichůdné světy, protože zejména blockchain Bitcoin není zatím úplně energeticky úsporná technologie, ale na druhou stranu díky tomu získávají na síle mnohem úspornější kryptoasety jako třeba Cardano.

Nová generace investičního účtu nabídne přístup k seznamu společností a fondů vhodných k investování. Ty budou rozděleny do 11 tematických okruhů, mezi kterými půjde nalézt oblasti jako klimatická změna, disruptivní technologie – robotika, 3D tisk, samořiditelná vozidla nebo genetický výzkum. V každé z těchto oblastí bude banka doporučovat „nejlepší“ společnosti a „nejlepší“ ETF. Vše samozřejmě s ohledem na pozitivní a udržitelné investování.

„Náš investorský kalatog bude trochu připomínat portfolia předních investorů jako je Cathie Wood nebo Warren Buffet“, říká banka. „Klienti budou moci investovat do tradičních nástrojů jako jsou fondy, ale také do nových oblastí jako jsou kryptoměny.“

K zahájení investování je potřeba provést online registraci a projít video ověřením. Onboarding by měl trvat pod 15 minut a bude dostupný všem obyvatelům EU, čili i nám :-). Jediná drobná nevýhoda investičního účtu je povinnost minimálního vkladu ve výši 10 tisíc USD nebo jejich ekvivalentu v EUR.

Zdroj: tisková zpráva bbva.com

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min
Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Mezi českými fintechy se před několika měsíci objevil vizuálně zcela jedinečný produkt ORBI. Otevřete si jeho webovky a hned uvidíte slogan...
16. 11. 2023 – Doba čtení: 6 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce