Reklama

SWIFT představil plány expanze

29. 9. 2020 – | Doba čtení: 2 min

swift

Společnost SWIFT oznámila novou dvouletou strategii, která počítá s expanzí nad rámec transakčních dat a to do služeb managementu transakcí. Údajně se snaží „zásadně transformovat“ platby a zpracování cenných papírů. Cílem je poskytnout finančním institucím „okamžité a bezproblémové“ end-to-end transakce.

Klienti, kteří se rozhodnou služby využít, se nemusí starat o připojení své starší technologie k SWIFTu. Firma slibuje „minimální dopady díky zpětné kompatibilitě“. SWIFT tvrdí, že nejméně čtyři miliardy účtů by mohly využívat nový typ transferů, což by ušetřilo čas a peníze.

Podle společnosti „nové a rozsáhlé datové možnosti“ umožní předběžnou validaci základních údajů, odhalování podvodů, sledování transakcí a další.

Služba zasílání zpráv staví na své jiné transformační iniciativě. Tvrdí, že více než 1000 bank se připojilo k SWIFT gpi (global payment initiative), která provozuje 2,170 platebních koridorů pro jednotlivé země.

„Inovujeme základní infrastrukturu, kterou finanční instituce používají k tomu, aby transakce běžely ještě rychleji,“ říká generální ředitel společnosti SWIFT Javier Pérez-Tasso.

Bankovní integrace

Podle Harry Newmana, vedoucího bankovnictví ve společnosti SWIFT, bude platforma umístěna mezi zúčastněnými bankami.

„Bude to zpětně kompatibilní se stávající infrastrukturou. To znamená, že zákazníci mohou jít svým vlastním tempem a využít investice, které již byly provedeny bez nutnosti následného dovybavení.“

„V příštích dvou letech budeme pokračovat v zavádění nových funkcí a služeb. Banky se pak mohou ve svém vlastním čase rozhodnout, jak využít nové možnosti platformy.“

Newman uvádí, že roky 2020 a 2021 bude společnost zaměřena na vývoj nové služby. Všeobecná dostupnost je plánována na listopad 2022 a bude v souladu s přijetím platebního standardu ISO 20022.

Jiná, ale stejná

SWIFT by rád zdůraznil, že platební infrastruktura zůstává jejím hlavním cílem.

„SWIFT bude i nadále, v souladu se svou orientací, zaměřen na infrastrukturu bank a trhu,“ říká Yawar Shah, předseda SWIFT, v oznámení společnosti.

Gamze Yalçin, zástupce generálního ředitele İşbank, říká, že nová strategie společnosti SWIFT „představuje významný další krok při uspokojování vyvíjejících se potřeb svých zákazníků“, a dodává: „V prostředí přeshraničních plateb potřebují zákazníci rychlejší, bezpečnější a sledovatelné transfery.“

Zdroj: fintechfutures.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce