Reklama

SWIFT představil plány expanze

29. 9. 2020 – | Doba čtení: 2 min

swift

Společnost SWIFT oznámila novou dvouletou strategii, která počítá s expanzí nad rámec transakčních dat a to do služeb managementu transakcí. Údajně se snaží „zásadně transformovat“ platby a zpracování cenných papírů. Cílem je poskytnout finančním institucím „okamžité a bezproblémové“ end-to-end transakce.

Klienti, kteří se rozhodnou služby využít, se nemusí starat o připojení své starší technologie k SWIFTu. Firma slibuje „minimální dopady díky zpětné kompatibilitě“. SWIFT tvrdí, že nejméně čtyři miliardy účtů by mohly využívat nový typ transferů, což by ušetřilo čas a peníze.

Podle společnosti „nové a rozsáhlé datové možnosti“ umožní předběžnou validaci základních údajů, odhalování podvodů, sledování transakcí a další.

Služba zasílání zpráv staví na své jiné transformační iniciativě. Tvrdí, že více než 1000 bank se připojilo k SWIFT gpi (global payment initiative), která provozuje 2,170 platebních koridorů pro jednotlivé země.

„Inovujeme základní infrastrukturu, kterou finanční instituce používají k tomu, aby transakce běžely ještě rychleji,“ říká generální ředitel společnosti SWIFT Javier Pérez-Tasso.

Bankovní integrace

Podle Harry Newmana, vedoucího bankovnictví ve společnosti SWIFT, bude platforma umístěna mezi zúčastněnými bankami.

„Bude to zpětně kompatibilní se stávající infrastrukturou. To znamená, že zákazníci mohou jít svým vlastním tempem a využít investice, které již byly provedeny bez nutnosti následného dovybavení.“

„V příštích dvou letech budeme pokračovat v zavádění nových funkcí a služeb. Banky se pak mohou ve svém vlastním čase rozhodnout, jak využít nové možnosti platformy.“

Newman uvádí, že roky 2020 a 2021 bude společnost zaměřena na vývoj nové služby. Všeobecná dostupnost je plánována na listopad 2022 a bude v souladu s přijetím platebního standardu ISO 20022.

Jiná, ale stejná

SWIFT by rád zdůraznil, že platební infrastruktura zůstává jejím hlavním cílem.

„SWIFT bude i nadále, v souladu se svou orientací, zaměřen na infrastrukturu bank a trhu,“ říká Yawar Shah, předseda SWIFT, v oznámení společnosti.

Gamze Yalçin, zástupce generálního ředitele İşbank, říká, že nová strategie společnosti SWIFT „představuje významný další krok při uspokojování vyvíjejících se potřeb svých zákazníků“, a dodává: „V prostředí přeshraničních plateb potřebují zákazníci rychlejší, bezpečnější a sledovatelné transfery.“

Zdroj: fintechfutures.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce