Reklama

SWIFT vydává nový API standard

6. 9. 2019 – | Doba čtení: 1

Swift vydal nový API standard pro před-schválení prostředků, chce tak zefektivnit otevřené bankovnictví v Evropě. 

Iniciativa otevřeného bankovnictví, umožněná směrnicí Evropské unie o platebních službách (PSD2), je silně závislá na použití API, která propojují bankovní platební systémy s poskytovateli třetích stran. 

Chybějící standardizace na trhu s API však znamená riziko zvýšených provozních nákladů pro všechny zúčastěné. Jak říká Swift: „Pokud by každá banka nabízela jiné API, obchodníci a fintechové společnosti by se museli přizpůsobovat různým datovým strukturám, pracovním postupům a bezpečnostním kritériím každého z nich – což by znamenalo složitější, finančně i časově náročnější implementaci.“ 

„Už teď vidíme, že každá země, někdy dokonce i jednotlivé banky, vyvíjí svoje vlastní formáty,“ řekl Hiroshi Kawagoe, generální ředitel pro plánování obchodních transakcí ze Sumitomo Mitsui Banking. 

„Taková roztříštěnost nemusí být zrovna ideální v situaci, kdy se bankovní odvětví prostřednictvím API postupně otevírá pokročilejším službám. Proto je třeba diskutovat o stejných standardech, kterých jsme dosáhli i v případě Legal Entity Identifier (LEI – poznámka: jedinečný identifikační kód pro entity, obchodované na finančních trzích) a v mnoha dalších oblastech.“

Nejnovější standard se soustředí na před-schválení prostředků a umožňuje tak bance plátce oddělit prostředky v předstihu před nákupem, a tak garantovat platbu. Jedná se o nejnovější snahu Swift postavit se do pozice skutečného orgánu pro API standardy, což jde ruku v ruce se zveřejněním API standardu Pay Later (Zaplať později) na počátku letošního roku. 

Zdroj: Finextra

Lucia Tóthová

Lucia Tóthová

Další články autora
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.