Reklama

Tinkoff spouští automatickou mikro-investiční službu

17. 6. 2020 – | Doba čtení: 2 min

tinkoff

Tinkoff, jedna z prvních ruských neobank, uvádí na trh mikro-investiční službu, která bude do portfolia automaticky převádět malé úspory z každodenních nákupů.

Společnost Tinkoff je vlastněná koncernem TCS, který má na ruském trhu s kreditními kartami podíl 13,2%. Tinkoff tvrdí, že obsluhuje více než 10 milionů zákazníků a tvoří většinu podnikání TCS.

Nová služba nese název „Investiční box“ a Tinkoff je první banka v Rusku, která něco takového nabízí. Při použití debetní karty „Tinkoff Black“ nebo premium karty „Tinkoff Black Metal“ se mohou klienti rozhodnout, kolik chtějí ušetřit na každém svém nákupu, nebo nastavit automatickou částku.

K dispozici jsou čtyři možnosti spoření: 1%-15% cashback, 4% úrok ze zůstatku na účtu, zaokrouhlování denních transakcí, nebo nastavení vlastní částky pro dorovnání. Možnost zaokrouhlování umožňuje zákazníkům předvídat své úspory za rok.

Zákazníci si mohou vybrat buď všechny možnosti, jen některé, nebo pouze jednu, které poběží na pozadí Tinkoff aplikace mobilního bankovnictví. Úspory automaticky přecházejí do trvalého portfolia banky zaměřeného na fondy obchodované na burze (ETF).

Portfolio obsahuje akcie, firemní a vládní dluhopisy ve více měnách a zlato. Jeho průměrná návratnost činí v rublech 14%, v US dolarech 7% a v eurech 6%. Zákazníci mohou v těchto třech různých měnách mít tři různé „Investiční boxy“.

Nejsou zde žádné makléřské ani depozitní poplatky a banka si hodlá účtovat pouze 1 RUB (0,014 USD) za uzavření účtu. Vybrané prostředky bude ruská vláda danit zhruba 13%.

Náklady fondu – 0.99% průměrné roční hodnoty aktiv – jsou zahrnuty do hodnoty investiční jednotky na burze a nejsou účtovány zpět zákazníkovi.

„Odhadujeme, že počet uživatelů Investičních boxů překročí do konce roku 2020 hranici 300 tisíc a v roce 2021 se zvýší na více než 1 milion aktivních uživatelů,“ říká generální ředitel společnosti Tinkoff Capital, Ruslan Muchipov.

„Investiční box dává zákazníkům možnost ušetřit desítky tisíc rublů ročně,“ dodává Muchipov.

Zajímavostí je, že mateřská společnost TCS zažila v březnu pokles akcií poté, co vyšlo najevo, že její majitel Oleg Tinkov, který žije od roku 2013 v Londýně a má ve společnosti 40% podíl, má být vydán do USA kvůli obvinění z daňových úniků.

Zdroj: fintechfutures.com

Další doporučené články

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Mezi českými fintechy se před několika měsíci objevil vizuálně zcela jedinečný produkt ORBI. Otevřete si jeho webovky a hned uvidíte slogan...
16. 11. 2023 – Doba čtení: 6 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce