Reklama

Tip na víkendové čtení – FinTech Innovation: From Robo-Advisors to Goal Based Investing and Gamification

15. 10. 2016 – | Doba čtení: < 1

V poslední době vychází spousta zajímavé fintechové literatury a musím přiznat, že je těžké držet krok. Nejnovější kniha Paola Sironiho mě zaujala na první pohled. Popisuje totiž fintechovou oblast, která je v Čechách naprosto přehlížená, a tou je budoucnost digitálního investičního poradenství. Pod tímto pojmem si jednoduše představte finanční plánování a správu investičního portfolia pomocí tzv. Robo-poradců.

fintech innovation robe-advisors

Knihu jsem zatím měla možnost jen zběžně prolistovat, ale na první pohled mě zaujalo množství grafů i matematických vzorců, na kterých Sironi dokazuje svoje teorie a vysvětluje, co si představuje pod pojmem “goal based investing”. Dle mého názoru je kniha dobře strukturovaná a přehledná. Věřím, že se z ní dozvím zajímavé detaily k tématu budoucnosti fintechu a Robo-poradců. Úplná recenze bude uveřejněna již brzo, do té doby pište svoje názory, ale i tipy na další publikace na @fintechcowboys.

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce