Reklama

Tip na víkendové čtení – FinTech Innovation: From Robo-Advisors to Goal Based Investing and Gamification

15. 10. 2016 – | Doba čtení: < 1

V poslední době vychází spousta zajímavé fintechové literatury a musím přiznat, že je těžké držet krok. Nejnovější kniha Paola Sironiho mě zaujala na první pohled. Popisuje totiž fintechovou oblast, která je v Čechách naprosto přehlížená, a tou je budoucnost digitálního investičního poradenství. Pod tímto pojmem si jednoduše představte finanční plánování a správu investičního portfolia pomocí tzv. Robo-poradců.

fintech innovation robe-advisors

Knihu jsem zatím měla možnost jen zběžně prolistovat, ale na první pohled mě zaujalo množství grafů i matematických vzorců, na kterých Sironi dokazuje svoje teorie a vysvětluje, co si představuje pod pojmem “goal based investing”. Dle mého názoru je kniha dobře strukturovaná a přehledná. Věřím, že se z ní dozvím zajímavé detaily k tématu budoucnosti fintechu a Robo-poradců. Úplná recenze bude uveřejněna již brzo, do té doby pište svoje názory, ale i tipy na další publikace na @fintechcowboys.

Další doporučené články

Jak se (ne)bojíme AI v bankovnictví?

Jak se (ne)bojíme AI v bankovnictví?

Nový výzkum ukázal, že přestože mají zákazdníci obavy z toho, že banky používají umělou inteligenci, chtějí i tak co nejlépe využít příležitosti,...
18. 9. 2023 – Doba čtení: 2 min
Co stojí za úspěchem litevského fintechu?

Co stojí za úspěchem litevského fintechu?

Litevský fintech sklízí mezinárodní uznání, v zemi působí obrovské množství fintechových společností, oblast láká další zahraniční firmy. Jak vypadá litevský fintechový...
21. 8. 2023 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce