Reklama

TransferWise útočí na Ameriku

27. 6. 2019 – | Doba čtení: < 1

V posledních týdnech hned několik fintechových startupů oznámilo, že se chystá expandovat na severoamerický kontinent. K Monzu a N26 se dnes přidal také TransferWise, a to se svým produktem debetní karty bez hranic. 

TransferWise si najal Tan France, známého z show Netflix Queer Eye, který se stal tváří expanze společnosti. 

Debetní kartu TransferWise na starém kontinentu spustil v dubnu 2018, od té doby uživatelé uskutečnili 15 milionů transakcí v celkové hodnotě přesahující 10 miliard dolarů. 

Taavet Hinrinkus, spoluzakladatel společnosti, řekl, že cílem TransferWise je pomocí karty bez hranic poskytnout uživatelům virtuální bankovní účty ve všech zemích světa – takzvaný globální účet. 

Expanze na americký trh je náročná a komplexní hlavně z logistického a právního pohledu. Každý stát v USA má svoje normy, nařízení a pravidla a bankovní sektor není výjimkou, spíš naopak. Každopádně za ty komplikace to rozhodně stojí. TransferWise své budoucí zákazníky určitě má na co nalákat: z nezávislé studie, která srovnávala bankovní i nebankovní produkty, vyšla společnost velmi dobře, uvedl Hinrikus. Studie tvrdí, že utrácení peněz je s kartou TransferWise čtyřikrát levnější, než je tomu v případě klasických debetních karet od bankovních institucí, a posílání peněz do zahraničí je výhodnější dokonce dvanáctkrát , dodal Hinrikus. 

Pokud vás produkt TransferWise zaujal a chtěli byste se o něm dozvědět víc, podívejte se na naši recenzi.

Zdroj: Finextra

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce