Reklama

TransferWise útočí na Ameriku

27. 6. 2019 – | Doba čtení: < 1

V posledních týdnech hned několik fintechových startupů oznámilo, že se chystá expandovat na severoamerický kontinent. K Monzu a N26 se dnes přidal také TransferWise, a to se svým produktem debetní karty bez hranic. 

TransferWise si najal Tan France, známého z show Netflix Queer Eye, který se stal tváří expanze společnosti. 

Debetní kartu TransferWise na starém kontinentu spustil v dubnu 2018, od té doby uživatelé uskutečnili 15 milionů transakcí v celkové hodnotě přesahující 10 miliard dolarů. 

Taavet Hinrinkus, spoluzakladatel společnosti, řekl, že cílem TransferWise je pomocí karty bez hranic poskytnout uživatelům virtuální bankovní účty ve všech zemích světa – takzvaný globální účet. 

Expanze na americký trh je náročná a komplexní hlavně z logistického a právního pohledu. Každý stát v USA má svoje normy, nařízení a pravidla a bankovní sektor není výjimkou, spíš naopak. Každopádně za ty komplikace to rozhodně stojí. TransferWise své budoucí zákazníky určitě má na co nalákat: z nezávislé studie, která srovnávala bankovní i nebankovní produkty, vyšla společnost velmi dobře, uvedl Hinrikus. Studie tvrdí, že utrácení peněz je s kartou TransferWise čtyřikrát levnější, než je tomu v případě klasických debetních karet od bankovních institucí, a posílání peněz do zahraničí je výhodnější dokonce dvanáctkrát , dodal Hinrikus. 

Pokud vás produkt TransferWise zaujal a chtěli byste se o něm dozvědět víc, podívejte se na naši recenzi.

Zdroj: Finextra

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce