Reklama

Tři miliony pro Cashboard, fintech tržiště investiční produktů

28. 11. 2016 – | Doba čtení: 2 min

Onlinová investiční platforma Cashboard, sídlící v německém Berlíně, získala novou investici ve výši 3.000.000 € pro další rozvoj. Cashboard je platforma, kde lidé mohou online investovat finanční prostředky do libovolného investičního instrumentu. Investovat je možné do tradičních produktů jakými jsou termínované vklady , dluhopisy, akcie, certifikáty, ale i do různých alternativních investičních produktů například do P2P půjček, ale i dalších.

cashboard_1
zdroj: webové stránky cashboard.de

Společnost Cashboard byla založena v roce 2014 a od té doby se jí podařilo získat více než 10 tisíc zákazníků z různých koutů světa. Kromě klientů z Německa a Rakouska na Cashboard investují klienti z Francie, Velké Británie, Číny, Ruska nebo i Brazílie. A to i přesto, že Cashboard má zatím webové stránky pouze v němčině. Měsíční přírůstek nových zákazníků je na úrovni 10 – 20 %. Výše zmíněná investice bude použita na další vývoj ale i řízení expanze směrem do východní Evropy a Číny.

cashboard_2
zdroj: webové stránky cashboard.de

Investice od Cashboard je zajímavá i z jiného a to globálního pohledu. Na základě dat od KPMG a CB Insights investice do fintech sektoru ve velké Británii na konci třetího čtvrtletí tohoto roku dosáhly 78 miliónů liber přičemž v samotném Německu přesáhly 108 miliónů liber. Německo v posledních měsících začíná čím dále více posilovat roli evropského fintechové lídra. Brexit totiž, i přes veškeré prohlášení, u investorů vyvolává nejistotu, odrazuje a tím pádem hledají alternativní projekty do kterých by mohli investovat v kontinentální Evropě.

Zdroj :Gruenderszene.de

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce