Reklama

Trustly se spojuje s Emric, aby rozšířila platební možnosti pro firemní zákazníky

13. 10. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Okamžité platby a autentizaci v reálném čase dostávají k dispozici klienti skandinávského poskytovatele softwaru, Emric – zásluha nového partnerství s Trustly.

Podle generálního ředitele Emric, Pedrama Tadayona, je pro novou spolupráci se švédským platebním inovátorem klíčové silné zastoupení Trustly v Evropě. „Naší ambicí je vystupovat jako poskytovatel jednotné platformy pro online banky a finanční instituce, a s tím přichází požadavek na spojení se s čelními fintech dodavateli v Evropě, kde je Trustly jedním z nejsilnějších hráčů,“ prohlásil Tadayon.

Trustly říká, že její technologie pomůže klientům Emric – finančním institucím, které vytvářejí a řídí půjčky, hypotéky, finanční aktiva a leasingy – snížit riziko podvodů a nesplacených úvěrů a koncovým uživatelům usnadní proces žádosti i následného splácení. Toto umožní finančním institucím uplatnit agresivnější růstové strategie, jak podotkl generální ředitel Trustly Oscar Berglund.

„V posledních několika letech Emric významně rostla a přinesla nová platební řešení více než 60 podnikům v 24 zemích,“ řekl Berglund. „Naše technologie umožňuje klientům Emric vstoupit na nový trh s miliony nových potenciálních klientů napříč celou Evropou.“ Emric je součástí skandinávské společnosti Tieto, specialisty na software a služby, který firmu koupil loni na podzim.

Trustly byla založena v roce 2008 a má sídlo ve švédském Stockholmu. Společnost poskytuje mezinárodní platby mezi bankovními účty více než 3 tisíc bank v 29 evropských zemích a spojuje podniky a spotřebitele v oblastech finančních služeb, online obchodu (e-commerce) a cestování.

V srpnu tohoto roku se Trustly spojila s Qliro, poskytovatelem e-commerce plateb, a stala se tak trvalou možností online bankovnictví pro Qliro One. V květnu společnost oznámila dohodu se skandinávským obchodníkem s módou, Boozt.com.

Společnost v celkovém financování vybrala více než 27 milionů dolarů (23 milionů euro), mezi jejími investory jsou BDC Venture Capital nebo Bridgepoint.

Zdroj: BankingTech

 

Další doporučené články

Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 se měl zapsat do historie bitcoinu, ale i když se tak nakonec stalo, výsledky jsou zatím rozpačité a žádný býčí...
31. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora