Uber Money: kreditní karty, debetní karty a výdělky v reálném čase
8. 11. 2019 – fintechcowboys | Doba čtení: 2 min
Na nedávno proběhlé konferenci Money20/20 v Las Vegas Uber postavil svůj stánek už časně a odhalil svůj nový útvar, Uber Money.
Peter Hazlehurst, šéf Uber Money, to oznámil v rámci svého ústředního projevu „Budování finančních služeb v Uberu“ – 35minutové aktualizaci na téma toho, jak firma pro sdílení jízd plánuje změnit způsob, jakým jsou poskytovány finanční služby, a to tak, aby lépe odpovídaly každodenním životům jejích zákazníků.
Hazlehurst vysvětlil, že Uber Money bude existovat jako tým v rámci širšího byznysu Uberu a bude pracovat na finančních produktech a technologiích. Členové komunity Uber se mohou těšit na několik nových funkcí a vylepšení. Ty zahrnují:
- Výdělky v reálném čase: řidiči a kurýři dostanou přístup ke svým výdělkům po každé jízdě, a to prostřednictvím jejich Uber debetního účtu, místo toho, aby museli čekat na týdenní výplatu nebo si vybírat hotovost prostřednictvím Instant Pay.
- Peněženka Uber Wallet: Uber Wallet, která bude nejprve nasazena bezprostředně prostřednictvím aplikace Uber Driver, umožní uživatelům sledovat historii svých výdělků a útrat, řídit a přesouvat své peníze a přistupovat k novým finančním produktům Uberu. Očekávat se dá, že peněženka bude následně spuštěna také v aplikacích Uber a Uber Eats.
- Debetní účet a karta Uber: začlenění debetního účtu Uber, provozovaného Green Dot, do aplikace Uber Driver – nejprve pro uživatele ve Spojených státech, další země budou následovat později. Uber plánuje také zmodernizovat svoji debetní kartu a nabídnout tak peníze zpět (cash back) za palivo, a to až do výše 6 % pro své nejvýše postavené „Uber Pro“ řidiče.
- Kreditní karta Uber: bude znovu spuštěna ve spolupráci s Barclays. Mezi novými odměnami bude 5 % zpět z Uber Cash z jakékoli útraty na platformě Uberu.
Říká se, že spuštění Uber Money umožní společnosti využít dvou trendů, které se v odvětví nepřestávají prosazovat: růstu takzvané gig ekonomiky, v níž převažují krátkodobé a více flexibilní úvazky, případně takzvaný freelancing, a příchod bank bez vedení.
První z nich neukazuje žádné známky slábnutí. Podle zprávy Gig Economy Index z roku 2018 například až 40 % příjmů téměř 40 % pracovní síly ve Spojených státech pochází z jejích krátkodobých pracovních úvazků. Bankovní požadavky této demografické skupiny se vyznačují proměnlivými a nepředvídatelnými příjmovými vzorci, stejně jako jedinečnými požadavky, co se týče zdraví, pojištění a daní.
Zdroj: Money 20/20