Reklama

Uber rekrutuje v New Yorku, zatlačí na finanční služby

17. 6. 2019 – | Doba čtení: < 1

Uber v New Yorku začal najímat ve velkém, je to součást jeho agresivního posunu směrem k nabídce finančních služeb. Podle CNBC by na konci snahy aplikace pro sdílení jízd mohlo být dokonce spuštění vlastního bankovního účtu. 

Firma bude ve Velkém jablku hledat také desítky inženýrů a produktových manažerů a vybuduje si základnu, která by podle CNBC mohla mít až 100 zaměstnanců.

Rozhodnutí je součástí strategie, která má zvýšit zapojení a věrnost, a to zákazníků, tak samotných řidičů. Zatímco u zákazníků se společnost zaměří na budování „platební zkušenosti“, u řidičů to bude důraz na řízení jejich peněz.

Uber má už teď vlastní věrnostní program a kreditní kartu s logem a loni požádal holandskou centrální banku o licenci k činnosti instituce elektronických peněz.

Firma má také blízký vztah s PayPal, který si při investici v nedávné primární nabídce mincí z Uberu ukrojil 500 milionů dolarů. Dan Schulman, generální ředitel PayPal, tehdy řekl, že společnosti „prozkoumají spolupráci v oblasti budoucích komerčních plateb včetně vývoje digitální peněženky Uberu.“

Uber by se konečně mohl spojit také s federálně pojištěným poskytovatelem a vytvořit tak svůj vlastní bankovní účet, řekla CNBC. To by mohlo snížit závislost společnosti na bankovním systému při přijímání plateb a vyplácení odměn jejím řidičům. 

Strategie finančních služeb Uberu odráží to, o co se snaží Grab, jeho rival z jihovýchodní Asie, který má svoji vlastní P2P platební aplikaci a nabízí mikro-půjčky a pojišťovací produkty. Grab aktuálně uzavřel dohodu s Citibank, se kterou na Filipínách spustí společnou kreditní kartu. 

Zdroj: Finextra

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora