Reklama

Více než 4 mld. korun v objemu transakcí realizoval provozovatel platebních bran ComGate v roce 2018.

1. 7. 2019 – | Doba čtení: < 1

Společnost ComGate Payments za rok 2018 dosáhla auditovaných tržeb přes 280 mil. Kč při kladném hospodářském výsledku. Na nedávné valné hromadě společnost navýšila základní kapitál z 15 na 40 milionů Kč. Pro letošní rok firma připravila rozšíření nabídky o platební terminály do kamenných prodejen a počítá s růstem objemu transakcí na dvojnásobek, tedy 8 mld. Kč.  

Na jaře 2019 společnost zavedla nové, transparentní a veřejně dostupné cenové podmínky. Nově se procento poplatku z transakcí snižuje podle dosaženého objemu plateb. Další novinkou je také nabídka platebních terminálů pro přijímání karetních plateb v kamenných prodejnách. Služba opět přichází s jasnou, přehlednou a transparentní cenovou politikou, kdy obchodníci platí 0,99 % nebo méně. 

“Usilujeme o dlouhodobý a oboustranně výhodný vztah s našimi klienty. Sázka na férovost a naprostou transparentnost se nám vyplácí – meziročně evidujeme násobný počet poptávek od nových klientů” popisuje Filip Ulík, marketingový ředitel společnosti.

ComGate Payments působí na trhu, který v nedávné době postupně opustila většina bank. Své služby v oblasti akceptace plateb online a prostřednictvím platebních terminálů typicky odprodaly globálním poskytovatelům podobných služeb. 

“Na trhu vidíme prostor pro silného lokálního hráče, který nabídne příznivé ceny, ale hlavně kvalitní podporu a možnost rychle reagovat na požadavky trhu. Chceme se stát první volbou pro on-line i off-line obchodníky“ říká Nikolaj Šťáhlavský, zakladatel společnosti.

Navýšení základního kapitálu z 15 na 40 milionů Kč je potvrzením finanční stability společnosti a také předpokladem pro její další rozvoj. ComGate vidí prostor pro růst v souvislosti s obecně rostoucím objemem bezhotovostních plateb ale také v nových službách, které budou využívat i nové prostředky deregulace v bankovnictví (PSD2). ComGate je ukázkou, že příležitosti pro inovace a rozvoj v perspektivním FinTech oboru nejsou jen doménou startupů, ale i již zavedených firem.

Zdroj: Tisková zpráva

Další doporučené články

Květen 2023 na FinTechCowboys

Květen 2023 na FinTechCowboys

Čas rychle letí, květen zmizel kdesi v nenávratnu a venku už se vše chystá na léto. Ale fintechový svět si zatím ještě...
5. 6. 2023 – Doba čtení: 2 min
Kryptosvět netrpělivě vyhlíží regulaci MiCA

Kryptosvět netrpělivě vyhlíží regulaci MiCA

Ačkoliv je většina regulací zprvu vnímána jako potlačování svobody, kryptosvět se na svou první nadnárodní regulaci vyloženě těší. Evropská unie...
18. 5. 2023 – Doba čtení: 5 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce