Reklama

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

9. 11. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: blockchain.com

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje uživatelům převádět jejich kryptoměny na „fiat“ peníze. Visa nyní uvádí na trh krypto debetní kartu a Mastercard s platformou BitOasis dokonce chystá sérii krypto karet na Blízkém východě.

Visa ve spolupráci s krypto tržištěm Blockchain.com na trh uvádí novou krypto debetní kartu „Blockchain.com Visa® Card“ a navazuje tím na sérii podobných produktů od FTX nebo BitOasis.

Tato karta svým uživatelům umožní platit pomocí hotovosti nebo libovolné kryptoměny, kterou blockchain.com podporuje, a to na jakémkoliv terminálu a platebním portálu podporujícím služby karet Visa. Tato možnost bude zprvu ovšem přístupná pouze uživatelům ve Spojených státech.

Blockchain.com dále na svém twitterovém profilu uvedl, že za tuto službu nebudou uživatelé nuceni platit žádné vstupní ani roční poplatky a za platby kartou budou dostávat 1% cashback ve formě kryptoměny. Samotná karta využívá technologii kalifornské společnosti Marqeta, která mimo jiné pomohla vyvinout krypto Visa kartu společnosti SWIPE v září 2020.

V rozhovoru s YahooFinance uvedl generální ředitel Blockchain.com Peter Smith, že se na waitlist pro tuto novou kartu již přihlásilo 50 000 uživatelů. „Stále existuje velká poptávka po krypto produktech, ale pozorujeme, že se těžiště krypta posouvá směrem k lidem, kteří chtějí používat DeFi k placení.“

Mastercard uzavírá partnerství s BitOasis

Hlavní rival společnosti Visa Mastercard podepsal v říjnu strategické partnerství se společností BitOasis, která je momentálně přední krypto platformou na Blízkém východě a v severní Africe.

Společně chtějí vydat sérii krypto karet, které mají pomoci plošné adopci digitálních aktiv v tomto regionu a jež se propojí s kryptopeněženkami uživatelů za pomoci celosvětové obchodní sítě Mastercard. Očekává se, že první karta bude spuštěna na začátku roku 2023.

Zakladatel a generální ředitel Bit Oasis Ola Doudin vidí v expanzi do těchto regionů obrovský potenciál: „I nadále jsme svědky stabilní poptávky našich zákazníků po integraci kryptoměn do jejich každodenního života. Průzkum trhu odhalil, že 47 % obyvatel Středního východu nyní věří, že kryptoměny jsou budoucností peněz.“

Partnerství navazuje na loňské druhé kolo financování od BitOasis ve výši 30 milionů dolarů. Financování zprostředkovalo expanzi této platformy se sídlem v Dubaji do dalších regionů Blízkého východu a do severní Afriky.

Zdroj: cointelegraph.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce