Reklama

WeChat Pay začne rušit účty přistižené při obchodování s kryptoměnami

13. 5. 2019 – | Doba čtení: < 1

WeChat Pay, jeden z nejoblíbenějších poskytovatelů elekronických peněženek, nedávno aktualizoval svoje podmínky a zakáže kryptoměnové transakce. Jako první na tento krok na svém Twitteru upozornila zakládající partnerka kryptoinvestiční firmy Primitive, Dovey Wan.

Podle jejího tweetu se obchodníci, kteří zprocesují vydání tokenů nebo zafinancují aktivity související s obchodováním s kryptoměnami, vystaví riziku, že bude jejich účet zrušen. Protože většina místních mimoburzovních transakcí probíhá přes WeChat, Dovey se obává, že by to do jisté míry mohlo ovlivnit likviditu. 

Nová pravidla vstoupí v platnost 31. května a obchodníkům znemožní používat platformu k „ilegálním transakcím“, jako jsou virtuální měny. 

Čína byla pro kryptoměnový prostor dlouhou dobu silným regionem, v posledních letech ale její regulátoři proti vznikající scéně zakročují. Čína byla také dlouho jedním z hlavních účastníků těžby bitcoinu, a to díky množství počítačového hardwaru, specificky navrženého pro těžbu, pocházejícího z regionu. 

V minulosti těžba spadala do šedé regulatorní zóny, v dubnu ale Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) řekla, že se bude veřejnosti ptát na její stanovisko ohledně upraveného seznamu odvětví, která podpoří, omezí nebo zakáže. Revidovaný návrh seznamu přesunul těžbu kryptoměn mezi aktivity, které by měly být zastaveny. 

Zákrok WeChatu proti kryptoměnám by mohl být známkou rostoucího tlaku vlády na decentralizované měny. Země obecně drží pevný dohled nad veškerými přes-hraničními peněžními toky a kryptoměny představují riziko, že její kontrola nad kapitálem bude podkopána. Samozřejmě existuje také obava, že kryptoměny budou použity k obcházení zákonů a nákupu zboží a služeb odporujících čínským právním předpisům. 

Zdroj: Fintechnews + Twitter

Další doporučené články

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce