Reklama

Wellness kreditka a další novinky za světa platebních karet

20. 8. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: jcomp na freepik

Dnes přinášíme tři žhavé novinky ze světa platebních karet, které ukazují tři různé směry vývoje tohoto produktu. Společnost Wallgreens přináší pravděpodobně jako první na světě kreditní kartu zaměřenou na zdraví a wellness. Dále se podíváme na technologické změny, které plánuje Mastercard, a pak si připomeneme udržitelnost a vydávání recyklovatelných karet.

Personalizace kreditních karet a speciální wellness karta

Kreditní karty, dnes válcuje fenomén BNPL (buy now pay later). Sice jsme si na twitteru udělali malý průzkum, podle kterého si podobně jako my, většina lidí myslí, že mezi tím není žádný rozdíl, ale pravda je taková, že kreditky jsou trochu na ústupu. Firmy, tak musí hledat nové směry, jak své klienty zaujmout, a jedním takovým může být personalizace a autentičnost.

Společnost Wallgreens před pár dny oznámila vytvoření specializovaného programu kreditních karet, který je zaměřen na zdraví a wellness. Myšlenka, která stojí za pozadím tohoto nápadu je jednoduchá: stávající kreditky, pokud dávají uživatelům nějaké výhody, to dělají podle objemu – čím víc peněz utratíte, tím větší benefit získáte. Wallgreens chce odměňovat jiným způsobem – benefity budou vyšší, ale v těch správných oblastech jako je sport, wellness či farmacie.

Na druhou stranu je třeba dodat, že Wallgreens je v USA druhý největší lékárenský řetězec, takže se mu snadněji nabízejí 10% slevy na zdravotní pomůcky či bio potraviny 🙂

Konec magnetického proužku na platebních kartách

Magnetický proužek na platebních kartách je opravdu ikonický prvek, vždyť je také součástí všech ikonek, které představují platební karty. Jenže doba se mění a praktické využití magnetického proužku už můžete vidět maximálně v televizi. Všechnu práci dnes dělají čipy a bezkontaktní technologie. Společnost Mastercard oznámila, že na většině trhů přestane být v roce 2024 magnetický proužek zcela používán. Během dalších 10 let pak podle plánu společnosti magnetické proužky úplně zmizí. Tak dlouhé plány jsou ovšem podle našeho názoru zbytečné, protože je otázka, jestli třeba v roce 2033 ještě vůbec bude někdo klasické karty používat.

Marqeta a další recyklovatelná karta

Poskytovatel platebních karet Marqeta se zařadil mezi společnosti, které chtějí poskytovat udržitelnější fyzické platební karty. Jejich karta bude ze 43% recyklovatelná. Ano, jsou tu společnosti, které dosahují i dvakrát lepší poměr, ale Marqeta ještě uzavřela partnerství se společností rePurpose Global a zaplatí náklady na offsetování 34 milionů vydaných karet. Ve výsledku se Marqeta chce stát uhlíkově neutrální společností. Takže Markétě držíme palce!

Zdroj: wallgreens-launches-health-and-wellness-credit-cards, mastercard-swipes-left-on-magnetic-stripe-cards, marqeta-commits-to-plastic-neutrality

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce